Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на акустична китара


Recommended Posts

Имам следния върпос към тук подвизаващите се лютиери:

 

Някой от вас в състояние ли е да произведе ето такава китара:

 

DV020_Jpg_Jumbo_620626.010_natural.jpg

 

по възможност озвучена, и ако да - то колко би струвало такова удоволствие ориентировъчно?

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее такава китара видях в един от клиповете които беше линкнал Лими!Личи че е класа.И въпреки това разликата е в резонансния отвор единствено от нормална китара.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина си мечтаеш за такава китара, да знаеш, че вече сме двама! По-добре си я купи от Европа, защото тя е произведена според други непознати от нас традиции! :rolleyes:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ви кефи в тази китара освен външния вид?

Външният вид е смешен, но с такива китари свирят страхотно добри китаристи - т.е. има нещо в тях, но не знам какво, докато не пипна!

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кое е традиционално-неизвестното на (Selmer 'Maccaferi') D-hole guitar? И плановете са достъпни, и има технологична готовност да бъде изработвана в БГ.

А относно външния вид - всяко непознато/неизвестно/неясно нещо в първия момент е смешно, или страшно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези китари просто имат много особен и характерен звук и понеже се занимавам с gypsy jazz, един такъв инструмент е необходимост за мен по същия начин както за един блус китарист е необходимост Fender Stratocaster и/или Gibson LP/SG :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава китара, използвана предимно за Gipsy Jazz, съм виждал да се продава при Капъша.

Не беше някаква скъпа и утвърдена марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези китари просто имат много особен и характерен звук ...

 

Точно така! При тези китари се цели да се постигне по-перкусивен и артикулиран звук. Това става за сметка на състейна и хармоничното разнообразие (но да не се забравя, че все пак не е безхарактерна дъска от гардероб, а пълноценен инструмент!!). Също така стои и задачата инструментът да се чува силно.

По тези причини са и особеностите на конструкцията:

- шперплатови страни и гръб

- тънка горна дъска

- "аркната" (в задната част - като при мандолина) горна дъска - подчертава натиска на струните в/у бриджа при този тип окачване/обтегач

 

При другата модификация - 'Oval-hole', конструкцията е модифицирана за постигане на още повече сила и "пробивност" (с цел - солиране).

- настройване на звученето, на горната дъска (с новия отвор)

- по дълга мензура/гриф

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее те верно не били много скъпи тия китари :hysterical:http://caravanguitars.com/guitars/

Какво ли са някакви 4000 долара за един български музикант !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, това е джаз китара на Джанго.

 

Има я тук http://www.youtube.com/watch?v=QJL1RRCP0Ik&feature=fvw

 

Ако искаш, мога да ти изработя 1 :hysterical: Ще е интересно.

Намира се и по магазините понякога.

 

Поздрави,

Емилиан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си много смел и аз те уважавам за това! http://www.youtube.com/watch?v=QJL1RRCP0Ik&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=FCADnoAHli8...feature=related

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, въпросът не е формулиран много точно - примерно, има ключове за 12лв/комплекта и такива за над 200лв, както и озвучаване за 40-50лв или за стотици евро и т.н....

...и ето ти разлика от (да кажем) 700лв, още преди да е станало въпрос за изработката и материалите ;)

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.