Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара...


_darkness_

Recommended Posts

Здравейте,

Аз съм съвсем нова във форума и изобщо във всичко свързано с китари... :thumbs_up:

Въпросът е там, че за Коледа получих една класическа китара Sonora.. Исках да Ви попитам, дали знаете нещо за тези марки китари... Или още дали стават като начален инструмент... В смисъл такъв, чее ако започна да се занимавам сериозно със свирене на китара ще трябва ли да си купувам друга класическа китара или тази е надеждна и мога да си продължа с нея.

Тя ее малка (за мен си ми е тамън де) ии първите три струни са й пластмасови, а другите три са метални. Ако е важно мога да постна и снимка. :D

Иии пак Ви казвам, че съм още новобранец в тези работи тааа съм готово и критика да приема :D

 

П.П Надявам се, че темата не се повтаря и че е в правилния раздел :) Очаквам отговорите Ви! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миии ... добре дошла, каквато и китара да си вземеш като за първа ... си е първа! След време ще почнеш да я усещаш повече и ще разбереш дали става или не. Относно струните ... класическите китари са с найлонови (пластомасови) струни, просто 4,5 и 6-та (понякога и трета) имат метална намотка, която влияе на басовите тонове!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам само едни китари Sonora, но една такава струва около 3000 долара, така че този който ти я е подарил трябва да е доста щедър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! и аз съм много нов във форума и начинаещ с китарите ! Ще ви задам много проста въпрос,но не ме обвинявайте в невежество, много съм нов! Когато се свири даден акорд през всички струни ли се минава ? :cheers2: От наи дебелата към най-тънката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиката,

1. ЧНГ!

2. Пиши на кирилица. Винаги. Не си търси оправдания.

3. В този сайт са всички китарни акорди. С бутона Get ще видиш избрания акорд, на кои струни се свири и кои не се ползват.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, извинявам се. Аз искам да попитам за акордите - каква е разликата между например F7 и Fmaj7?

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъ... Съвсем не.... Зависи кой акорд на коя позиция, в какво обращение, абе зависи от случая.

Много дълго трябваше да се обяснява... не мисля, че ще види голяма разлика в Ла, ако свири и шеста струна.

като не ти се обяснява - мълчиш и не заблуждаваш хората

като НЕ МОЖЕШ да обясниш - мълчиш и не заблуждаваш хората

на мен ми звучи логично, на теб?

 

бтв колко акорда знаеш - пет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам за акордите - каква е разликата между например F7 и Fmaj7?

 

 

F7 - седмата степен е понижена и се пада ми бемол. При Fmaj7 седмата степен е нормална и се пада ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, извинявам се. Аз искам да попитам за акордите - каква е разликата между например F7 и Fmaj7?

 

В сайта, който съм посочил по-горе, ще видиш конкретната разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.