Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за електронни барабани


Recommended Posts

Здравейте, преди около година си поръчах Thomann комплект електронни барабани Millenium MPS-200. Засега нямам особени забележки, но не мога да разбера, защото никъде не пише, как да ги включа към компютър. Трябва ли ми някакъв специален кабел, трябва ли да инсталирам някакви драйвери на компютъра и към кой вход трябва да ги включа? Ако някой може да ми помогне, ще съм му много благодарен. Благодаря предварително! :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш да постигнеш.

 

Иначе общо казано доколкото ги бях проучвал когато аз взимах - всички в момента дето ги продават си имат MIDI OUT и AUDIO OUT изходи.

 

МИДИ аут изхода ти е ако ще ползваш барабаните само като тригер - удряш си твоите барабани, но звука ще го възпроизвежда програма или друг МИДИ модул. Така може да използваш барабаните да свириш всякакви разнообразни инструменти - според към какво си го вързал. МИДИ изхода е стандартно нещо в момента.

 

АУДИО изхода е напълно нормален и стандартен изход за звук от твоите барабани, към където го насочиш. Но съответно използваш звуците само от твоите барабани. Възможно най-лесния начин ако искаш да се запишеш как свириш - връзваш със стандартен аудио кабел барабаните с компа, пускаш която желаеш програма за запис и свириш. Ако си с хубава аудио карта на компа де. Инак може бая шум да запишеш. В който случай си купуваш т.нар. аудио интерфейс и решаваш проблема с шума.

 

Най-общо казано - това е.

 

Ако използваш Аудио изхода да се записваш - драйвери не ти трябват (при директно свързване), програмата ти е по избор. Ако ще ползваш аудио интерфейс - като го купуваш ще ти дадат диск с драйвери. Ако ще свързваш МИДИ - трябва ти един стандартен МИДИ кабел, програмата вече - по избор. Според зависи целта.

 

Само че специално по темата МИДИ си купи някоя книжка или в нета си потърси инфо - ще ти е полезно дори без да задълбаваш да прочетеш.

 

За по-технически въпроси, нека друг отговори, аз също съм нов в тия неща. А и откак купих моите, така и не съм ги връзвал, но с горе-описаните начини си връзвах синтезатора, така че ги пробвай - няма какво да сбъркаш. Ако нещо не съм обяснил добре, другите в този форум ще ме поправят, но смятам че общо ти отговорих.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подробната информация, само ако може да те помоля да ми дадеш линка към някакъв кабел и програма, защото нищо не разбирам от такива неща. :icon_shithappens: Благодаря още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз първо да се поправя - ако си с нормален комп (десктоп тип) и искаш да си вържеш барабаните през МИДИ, смятам проблем няма да имаш. Но с какъвто и да е лаптоп - пак ще ти трябва аудио интерфейс за да ги вържеш - причината е че на лаптопите няма МИДИ порт. При нормалните зв.карти МИДИ порта е това на което му казват и "джойстик порт".

 

Накратко - ако си с лаптоп, приготвай пари и за аудио интерфейс задължително.

 

А за линкове... я да видим.

 

Ето стандартен МИДИ кабел, доколкото мернах е към 20лв

 

midicable.jpg

 

Стандартен аудио кабел:

 

Hosa_CSS-1XX.jpg

 

А за аудио интерфейс - има ги всякакви. Аз лично ползвам този:

 

Presonus Audiobox USB - кликни тук за повече инфо.

 

Дали е по-добър от повечето - никаква идея - първи ми е и в магазина ми го препоръчаха.

 

Колкото до програма... тука вече наистина незнам. Вероятно ще ти трябва нещо по-лесно за ползване, но по-добре някой с повече опит да ти каже.

 

Като за начало... аз едно време използвах Cool Edit - поне старите версии бяха супер лесни за ползване и вършеха мн работа. В Уиндоуса ти има една много невзрачна програмка - Sound Recorder - дай с нея поне първите 2-3 дни колкото за опита.

 

Ама предпочитам някой друг да ти препоръча програма. Аз се боря с Cubase ама той ми е доста объркващ, като за човек дето 9 години не е закачал музика по никакъв начин.

 

Успех!

Редактирано от RaverWild
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти страшно много! Ще проверя тези дни по магазините, а ако има други които могат да дадат повече инфо са добре дошли! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Здравейте, преди около година си поръчах Thomann комплект електронни барабани Millenium MPS-200. Засега нямам особени забележки, но не мога да разбера, защото никъде не пише, как да ги включа към компютър. Трябва ли ми някакъв специален кабел, трябва ли да инсталирам някакви драйвери на компютъра и към кой вход трябва да ги включа? Ако някой може да ми помогне, ще съм му много благодарен. Благодаря предварително! :):)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам момчето което си е купило електронните барабани ТОМАН МИЛЕНИУМ - 200 от сайта на ТОМАН при получаване плаща ли се мито или идват на цената която са закупени мисля някъде около 365 евро с транспорта

Моля някаква информация да дадеш по закупуването на барабаните - за колко време идват и от къде ги получаваш при пристигането им

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте наскоро си купих Аlesis DM10 PRO барабаните като цяло не са лоши имат добра визия и добър звук,но се оказа че имат един проблем който е свързан с модула и по точно с USB-то оказа се че модула работи с неизвестния SYX файл навсякаде по клипчета презентиращи Алесис казват че е първия модул с USB и говорят за него все едно можеш да правиш чудеса един вид с него имам впредвид с USB-то или поне се приема че работи със стандартните WAVE фаилове и семпли но в моя случай се получи изненада и мога да кажа не много приятна като разбрах че може да се вкарва само този SYX файл потарсих в нета но неоткрих нещо съществено за този SYX формат нито конвертор който да преобразува стандартните WAVE формати в SYX формат нито пък открих някакъв софтуер а още по малко открих някакъв семпъл във въпросния формат SYX.....МОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА ПОВЕЧЕ ИНФО ПО ТЕМАТА ДА ПИШЕ!!!

Редактирано от fiko_yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте наскоро си купих Аlesis DM10 PRO барабаните като цяло не са лоши имат добра визия и добър звук,но се оказа че имат един проблем който е свързан с модула и по точно с USB-то оказа се че модула работи с неизвестния SYX файл навсякаде по клипчета презентиращи Алесис казват че е първия модул с USB и говорят за него все едно можеш да правиш чудеса един вид с него имам впредвид с USB-то или поне се приема че работи със стандартните WAVE фаилове и семпли но в моя случай се получи изненада и мога да кажа не много приятна като разбрах че може да се вкарва само този SYX файл потарсих в нета но неоткрих нещо съществено за този SYX формат нито конвертор който да преобразува стандартните WAVE формати в SYX формат нито пък открих някакъв софтуер а още по малко открих някакъв семпъл във въпросния формат SYX.....МОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА ПОВЕЧЕ ИНФО ПО ТЕМАТА ДА ПИШЕ!!!

 

 

Аз съм с DM10 Studio, така че би трябвало да сме с едни и същи модули - само не разбрах този файл какво съдържа. Ако е за нови семпли на китове - давай през компа на софтуер и той трябва да се справи с модула. Аз все още не съм се заигравал с нови семпли, защото не ми остава и много време.

Правилно ли съм разбрал въпроса ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте наскоро си купих Аlesis DM10 PRO барабаните като цяло не са лоши имат добра визия и добър звук,но се оказа че имат един проблем който е свързан с модула и по точно с USB-то оказа се че модула работи с неизвестния SYX файл навсякаде по клипчета презентиращи Алесис казват че е първия модул с USB и говорят за него все едно можеш да правиш чудеса един вид с него имам впредвид с USB-то или поне се приема че работи със стандартните WAVE фаилове и семпли но в моя случай се получи изненада и мога да кажа не много приятна като разбрах че може да се вкарва само този SYX файл потарсих в нета но неоткрих нещо съществено за този SYX формат нито конвертор който да преобразува стандартните WAVE формати в SYX формат нито пък открих някакъв софтуер а още по малко открих някакъв семпъл във въпросния формат SYX.....МОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА ПОВЕЧЕ ИНФО ПО ТЕМАТА ДА ПИШЕ!!!

 

 

Аз съм с DM10 Studio, така че би трябвало да сме с едни и същи модули - само не разбрах този файл какво съдържа. Ако е за нови семпли на китове - давай през компа на софтуер и той трябва да се справи с модула. Аз все още не съм се заигравал с нови семпли, защото не ми остава и много време.

Правилно ли съм разбрал въпроса ти?

Да щом си DM 10 студио сме едни и същи модули ами този SYX файл е всъщност файла с който работи модула всмисъл неможеш да вкараш файлове като WAVE примерно или други фаилове които са стандартните за семпли всмисъл повечето модули работят със стандартните формати но не и DM10 а за софтуер незнам да има поне на мен неми дадоха диск със софтуер към барабаните,а относно до семплите трябва да бъдат само SYX файл иначе няма как даги вкараш в модула пак аз не намерих нито един семпъл в SYX формат нито конвертор нито софтуер някаде четох че и някой от роландите е бил със SYX файл но това е по непотвърдени данни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте наскоро си купих Аlesis DM10 PRO барабаните като цяло не са лоши имат добра визия и добър звук,но се оказа че имат един проблем който е свързан с модула и по точно с USB-то оказа се че модула работи с неизвестния SYX файл навсякаде по клипчета презентиращи Алесис казват че е първия модул с USB и говорят за него все едно можеш да правиш чудеса един вид с него имам впредвид с USB-то или поне се приема че работи със стандартните WAVE фаилове и семпли но в моя случай се получи изненада и мога да кажа не много приятна като разбрах че може да се вкарва само този SYX файл потарсих в нета но неоткрих нещо съществено за този SYX формат нито конвертор който да преобразува стандартните WAVE формати в SYX формат нито пък открих някакъв софтуер а още по малко открих някакъв семпъл във въпросния формат SYX.....МОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА ПОВЕЧЕ ИНФО ПО ТЕМАТА ДА ПИШЕ!!!

 

 

Аз съм с DM10 Studio, така че би трябвало да сме с едни и същи модули - само не разбрах този файл какво съдържа. Ако е за нови семпли на китове - давай през компа на софтуер и той трябва да се справи с модула. Аз все още не съм се заигравал с нови семпли, защото не ми остава и много време.

Правилно ли съм разбрал въпроса ти?

Да щом си DM 10 студио сме едни и същи модули ами този SYX файл е всъщност файла с който работи модула всмисъл неможеш да вкараш файлове като WAVE примерно или други фаилове които са стандартните за семпли всмисъл повечето модули работят със стандартните формати но не и DM10 а за софтуер незнам да има поне на мен неми дадоха диск със софтуер към барабаните,а относно до семплите трябва да бъдат само SYX файл иначе няма как даги вкараш в модула пак аз не намерих нито един семпъл в SYX формат нито конвертор нито софтуер някаде четох че и някой от роландите е бил със SYX файл но това е по непотвърдени данни!!!

 

 

Аз като взех модула и го обнових с последната версия на софтуера от сайта на Алесис - виж там. Самата програма за ъпдейт има опция за качване на файлове.

Иначе те планират от доста време нови попълнения - комерсиални, разбира се, така че това може просто да е един вид защита.

Освен това в руските сайтове има програми като EZ drummer или нещо на Addictive Drums, пробвай така. Само че не знам дали ще ти трябва MIDI интерфейс или не.

Можеш да питаш пичовете дето са правили клипчета в youtube, защото повечето използват такъв софтуер.

 

Ако откриеш нещо - драскай тук, че нали ти казах, още не съм имал време да задълбоча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте наскоро си купих Аlesis DM10 PRO барабаните като цяло не са лоши имат добра визия и добър звук,но се оказа че имат един проблем който е свързан с модула и по точно с USB-то оказа се че модула работи с неизвестния SYX файл навсякаде по клипчета презентиращи Алесис казват че е първия модул с USB и говорят за него все едно можеш да правиш чудеса един вид с него имам впредвид с USB-то или поне се приема че работи със стандартните WAVE фаилове и семпли но в моя случай се получи изненада и мога да кажа не много приятна като разбрах че може да се вкарва само този SYX файл потарсих в нета но неоткрих нещо съществено за този SYX формат нито конвертор който да преобразува стандартните WAVE формати в SYX формат нито пък открих някакъв софтуер а още по малко открих някакъв семпъл във въпросния формат SYX.....МОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА ПОВЕЧЕ ИНФО ПО ТЕМАТА ДА ПИШЕ!!!

 

 

Аз съм с DM10 Studio, така че би трябвало да сме с едни и същи модули - само не разбрах този файл какво съдържа. Ако е за нови семпли на китове - давай през компа на софтуер и той трябва да се справи с модула. Аз все още не съм се заигравал с нови семпли, защото не ми остава и много време.

Правилно ли съм разбрал въпроса ти?

Да щом си DM 10 студио сме едни и същи модули ами този SYX файл е всъщност файла с който работи модула всмисъл неможеш да вкараш файлове като WAVE примерно или други фаилове които са стандартните за семпли всмисъл повечето модули работят със стандартните формати но не и DM10 а за софтуер незнам да има поне на мен неми дадоха диск със софтуер към барабаните,а относно до семплите трябва да бъдат само SYX файл иначе няма как даги вкараш в модула пак аз не намерих нито един семпъл в SYX формат нито конвертор нито софтуер някаде четох че и някой от роландите е бил със SYX файл но това е по непотвърдени данни!!!

 

 

Аз като взех модула и го обнових с последната версия на софтуера от сайта на Алесис - виж там. Самата програма за ъпдейт има опция за качване на файлове.

Иначе те планират от доста време нови попълнения - комерсиални, разбира се, така че това може просто да е един вид защита.

Освен това в руските сайтове има програми като EZ drummer или нещо на Addictive Drums, пробвай така. Само че не знам дали ще ти трябва MIDI интерфейс или не.

Можеш да питаш пичовете дето са правили клипчета в youtube, защото повечето използват такъв софтуер.

 

Ако откриеш нещо - драскай тук, че нали ти казах, още не съм имал време да задълбоча.

ок разбирам те но май ти неможеш да ме разбереш и аз обнових модула с най новото което са качили в сайта на алесис става въпрос че модула приема само SYX файлове,или формати както искаш така го наречи,имам впредвид че немойеш да прехвърлиш стандартните файлове като WAVE например защото повечето семпли сами в този формат и на практика са неизползваеми на този етап немога даги кача на модула защото неги приема трябва ми софтуер или някаква друга програма някой конвертор с който да преобразувам стандартните WAVE формати в дадения SYX формат това е проблема че приема само SYX формат и никой друг а пък аз немога да намеря никаде семпли в SYX формат нито пак конвертор с който да преобразувам MIDI,WAVE във SYX формат ако имаш такава програма или софтуер ще ти бъда много благодарен ако споделиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.