Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за усилвател


bobomarinov

Recommended Posts

Трябва ми съвет за усилвател. Orange CR20L Crush PIX vs Behringer V-TONE GM108. Не знам кой да избера.Единият е по евтин, но е по малко ватове.Много ли е голяма разликата между 20 и 15 вата? Не разбирам и какво е това analog modeling.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ми,с 15 вата лампа можеш да избушиш кочината,тоест стандартния чалгар от входа и съседните (говорим за блок) изпада в нервна криза.С 20 в. транзистор само 2-3 етажа ще чуят жуженето. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Боре, Згуро е. По твоя въпрос - при Behringer-a analog modeling значи че може да имитира звуците на различни усилватели, до колко добре е друг въпрос :angry: Аз лично не съм голям фен на Берингера. Кажи горе долу какъв ти е бюджета, защото за малко повече пари ще можеш да си вземеш нещо доста по-добро като например Roland Cube 15 или 20 ватовото или Peavey Vypyr 15 и моя личен фаворит :D Vox VT15. Всичките имат вградени ефекти и модулации, като при вокса има и лампов предусилвател. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета ми е 200 лв. Бях намерил и behringer 30вата за 180лв. Ама съм се ориентирал повече към orange-а. Продават го в един магазин на Иван Вазов. Мисля утре да ида да го чуя. Behringer-a го чух днес. Не е кой знае колко силно. А и горе доло колко струва един 15 вата лампов, зада си направя сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и горе доло колко струва един 15 вата лампов, зада си направя сметка.

В тоя бюджет трдна работа.

Най-евтините фабрични,които съм срещал са Harley Benton GA15 от thomann.de за 140 евро. линк

Другата алтернатива е нещо правено тук(VMB,други DIY изпълнения) или немско MV3 + някаква колона.

 

На въпроса каква е разликата между 15 и 20 вата - 1,25dB,което на практика е никаква,защото никой от нас няма да може да я чуе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай си Roland Cube 20x има си ефекти добри симулации според мен си е перфектен .. тия дни и аз ще взимам такъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Пловдив каде е най-евтино това кубе?

При Бозов го има или можеш да си го поръчаш и от тук http://www.musicworld.bg/bg/m_2570127/i_28...d_CUBE_20X.html там има и 15 ватовото ако решиш че тва е скъпо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.