Jump to content
Българският форум за музиканти

Вальо Гривната (Сребърните гривни)


Parni_Valjak

Recommended Posts

Една основателна реакция на Вальо, по отношение на цитата от книгата на Гаджев:

 

По повод на последния " ПИСАТЕЛ" ( Вече ставам луд :butcher: :butcher: - ТОВА НЕ Е ВЯРНО !!!:
""" През 1968 г. групата осъществява гостуване в Югославия и реализира телевизионен концерт в Белград"""

- ГЛУПОСТИ, ПОРЕДНА ИЗМИШЛЬОТИНА. Гривните НИКОГА не са гостували в Югославия. Не знам кой сънува такива сънища ????? . "Вечеряй Радо" е записана през пролетта на 1970. Аз бях на гости при леля ми в Загреб за Коледа 1970 и дадох сингъла с "Вечеряй Радо" на един музикален редактор от радио Загреб - ( приятел на мой братовчед, които тогава следваше в консерваторията в Белград). Той остана приятно изненадан от песента и навярно благодарение на него, "Вечеряй Радо" се класира като №2 в Югославския Топ. Но точно в кой Топ и коя година... не знам точно ( в Югославия всяка република си е имала собствен Чарт + разни Югославски национални Чартове ) Те бяха много по - напред от БГ, докато в нашата БГ много, много не се обръщаше внимание на поп музиката. За успеха на "Вечеряи Радо" в Югославия, научих по късно. Предполагам в интернета може да се провери - за тези, които се интересуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам ако информацията на В. Гаджев не е вярна. Отговорността си е негова.

Аз цитирах абзац от книгата на стр. 233 защото съм горд, че има такава Българска група. Съвсем добронамерено. Хареса ми израза, че записите на групата сякаш са предчувствие за появата на рокджаза в световен мащаб и носят белега на много високо артистично и ансамблово качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичо Митко е съвсем добронамерен и има моето уважение за отношението, което има. :godbless:

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владимир Гаджев е журналист-специалист по джаза. Неточните му факти за "Сребърните гривни" вероятно идват от източници от втора и трета ръка. А ние тук имаме честта да получаваме информация от първа ръка! (Затова и аз зададох въпросите си именно тук.) И най-важното, на нас ни е дадена музиката да я слушаме! Какво повече можем да искаме? :)

 

Благодарение на Радослав Стефанов, който ме регистрира на сървъра си, вече имаме и сайт за "Сребърните гривни"! Ето как изглежда той засега: http://sreburnite-grivni.bg.tf/ . Както се вижда, това е същият текст, който обсъждахме тук, но малко съм го допълнил и преобразувал в HTML. Като намеря време, ще добавя снимки. Ако имате забележки и препоръки, пишете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще има отговори на въпросите, на звуков файл. Хубаво ще е да се направи интервюто звуково в сайта. :singer: :singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, това за "звуковото интервю" е чудесна идея! Междувременно сложих и малко снимки на сайта (на отделна страница, достъпна от главната), но все още са без описания. Надявам се да ми помогнете да ги опишем, например кои са на всяка снимка, коя година е заснета и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да ти пратя звуковия файл?

Дай Email, че още нямаш права за лични съобщения.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да се махне:

"в Коконът Крийк заедно с Рич Мойл (барабани) и с помощта на Стив Круз създават трио „Сребърните гривни“ и....."

Рич Мойл е само на два записа, което не го прави член на СГ.

Стив Круз- негово е стдиото, където Сашо записва неговите компоненти на парчетата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да се махне:

"в Коконът Крийк заедно с Рич Мойл (барабани) и с помощта на Стив Круз създават трио „Сребърните гривни“ и....."

Рич Мойл е само на два записа, което не го прави член на СГ.

Стив Круз- негово е стдиото, където Сашо записва неговите компоненти на парчетата. :)

Промених го така: "40 години по-късно Вальо Гривната в Хелзинки и Сашо Гривната в Коконът Крийк възраждат „Сребърните гривни“. С помощта на Стив Круз те започват съвместни записи от разстояние – вж. „YouTube“. В някои от тях участва Рич Мойл (барабани)." Така добре ли е? Но кой свири на барабаните на останалите записи? Секуенсер?

 

Звуковия файл можете да ми пратите на адреса, даден на http://my.contact.bg/mail/imp/ (заменете "client" с "lucho").

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)Още за оправяне: Сашо не живее в Coconut Creek!!

САШО живее в Deerfield Beach. FL

Студиото на Стив Круз, където Сашо записва неговите гласове и басс е в Coconut Creek.

 

Лъчо, Чети по внимателно текстовете, от които взаимстваш преди да ги слагаш вув форума. Нали системата е: " ТРИ ПъТИ МЕРИ; ЕДИН ПЪТ РЕЖИ".

И това не е вярно: „Сребърните гривни“ се разтурват поради наложена им забрана да свирят пред публика в края на август 1971 г.

- Изчакай да чуеш аудио отговорите на въпрос № 6.

 

ПП. Чакам къде да пратя звуковия файл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ако не съм разбрал нещо правилно или съм ползвал непроверени източници. Махнах въпросното изречение за разтурването и промених местоживеенето на Сашо просто на Флорида, че не мога да произнеса името на града му на български :)

 

Относно адреса ми, вж. предното ми съобщение. Не смея да дам адреса си в електронната поща в прав текст. И без това още щом го открих и започнах да получавам съобщения от разни мошеници. Ако го дам в прав текст, той ще бъде сканиран и проблемът с нежеланите съобщения ще се задълбочи.

 

Очаквам да получа файла на горепосочения адрес. Засега довиждане, че след малко тук ще спират тока за 8 часа :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файлът е изпратен.

Внимателно с редактирането. Даже си мисля да не се прави. Просто списък с въпроси и след него директно файла, така, че да може да се прослушва в сайта.

След като чуеш файла, осмисли и покажи за одобрение.

Приятен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, пуснаха тока и го получих! И през ум не ми е минавала мисълта за редактиране на звуковия файл. Именно списък с въпросите и файла с отговорите мисля да сложа. Когато имам време, може да направя транскрипция (т. е. да извадя отговорите във вид на текст). А сега, нека да го чуя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прослушах отговорите. Много са интересни! Публикувах въпросите и файла с отговорите на сайта. Погледнете го пак и ако имате забележки, пишете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента сайтът за "Сребърните гривни" е спрян поради профилактика. Надявам се Радослав да го пусне днес. Трябв да се знае, че заради атрибута "nofollow" в препратката тук към него търсещите машини няма да го индексират, докато не дадем някъде другаде препратка към него без този атрибут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.