Jump to content
Българският форум за музиканти

Плюсовете на електрическата китара


Veli345

Recommended Posts

Не знам точно какви са плюсовете и минусите, но със сигурност знам, че има хора, които като погледнат една акустична китара и в главата им зазвучава песента - "Ой, ти бяло вино, що не си червено!'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен лично е плюс да си имаш кухарка щото можеш като излезеш с подходяща компания на пейка да си я земеш и да си праите купона

А минус е да си металист и да имаш само кухарка пък да искаш да се учиш защото не можеш да разбереш за кво става дума.

На кратко освен ако не си Ингви или Блекмор е по-добре да си имаш жица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...от години не бях пипвал акустична китара...и тия дни ми се наложи да записвам с таква...това ми даде възможност да проумея колко са различни двата инструмента като звучене...и като звукоизвличане...и като всичко...изобщо напоследък от опит разбирам защо се използват генерално различни китари и усилватели за всяко нещо...например защо чистите китари е желателно да се записват с лес пол или телекастер да речем...а не с би си рич...и обратното за драйв...та в този ред на мисли всеки инструмент си има своето място...следва да се познава и прилага според случая...ако отидем по-далеч същото се отнася и за усилвателите и ефектите...едва ли е подходящо да се записва блус с набримчен червен канал на дуал ректо...и така нататък...а съвсем по темата...предимството на акустичката както бе споделено е че може да се мъкне по пейчици и вечеринки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.