Jump to content
Българският форум за музиканти

Е, ставам ли за певец?!


dmx116

Recommended Posts

Мен просто много ме е яд, че такива като Криско стават известни, а за хора които наистина имат талант и амбиция на никой не му пука. Не, не се слагам себе си в тази група, имам предвид някои хора от форума (чета форума от много дълго време, нищо че чак сега се регистрирах).

Направо не мога да разбера как такива като въпросния Криско :rolleyes: и фолкаджийте са толкова обожествявани в коментарите на vbox7. Явно публиката в България не е узряла за по-стойностна музика, пък била тя и комерсиална. Казвам това, защото поп музиката и денсът са лигавщини на фона на алтърнатив стиловете и метъла, обаче са за предпочитане като комерс пред чалгата и поп-фолк рапът, който е на мода напоследък. Започвам да си мисля, че дори при омразния комунизъм е имало повече възможности да се развиеш като поп (естраден) или поп-рок изпълнител. Поп музиката окончателно капитулира когато поп певците Крум и Миро се вляха в чалгата (не че и преди не си бяха лигави и бозави, обаче това че и двамата преминаха в редиците на чалга компании е показателно).

 

Пределно ми е ясно, че много хора се оплакват от тази ситуация и ще кажете "Предложи как да я променим!", за съжаление не съм оптимист и не смятам, че може да бъде променена насила. Остава да чакаме интересът на хората към чалгата да отмине.

Редактирано от dmx116
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже вече не мога да едитна предния пост аз се замислих и реших, че ще ми е много по-лесно ако стана част от някоя поп-рок група, пък чак след това да се занимавам със соло проекти. По много причини да си в банда е предимство. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и неможах да чуя за какво иде реч, щото от чужбина hit.bg прави проблеми от преди още. Пусни го някъде другаде - казаха ти за soundcloud или youtube...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Мен просто много ме е яд, че такива като Криско стават известни, а за хора които наистина имат талант и амбиция на никой не му пука. Не, не се слагам себе си в тази група, имам предвид някои хора от форума (чета форума от много дълго време, нищо че чак сега се регистрирах).

Направо не мога да разбера как такива като въпросния Криско :rolleyes: и фолкаджийте са толкова обожествявани в коментарите на vbox7. Явно публиката в България не е узряла за по-стойностна музика, пък била тя и комерсиална. Казвам това, защото поп музиката и денсът са лигавщини на фона на алтърнатив стиловете и метъла, обаче са за предпочитане като комерс пред чалгата и поп-фолк рапът, който е на мода напоследък. Започвам да си мисля, че дори при омразния комунизъм е имало повече възможности да се развиеш като поп (естраден) или поп-рок изпълнител. Поп музиката окончателно капитулира когато поп певците Крум и Миро се вляха в чалгата (не че и преди не си бяха лигави и бозави, обаче това че и двамата преминаха в редиците на чалга компании е показателно).

 

Пределно ми е ясно, че много хора се оплакват от тази ситуация и ще кажете "Предложи как да я променим!", за съжаление не съм оптимист и не смятам, че може да бъде променена насила. Остава да чакаме интересът на хората към чалгата да отмине.

 

На твоето мнение съм, но няма как да направим синдикат на не-чалга музикантите, нали? С минимална заплата и който не влиза, го бием :)

 

От държавата може да се иска да ограничи показването на (.) (.) и други кофти неща по телевизията от съображения за подрастващите, тя има потенциал да го прави, но не желае. В днешната "чалга" музика има неща, които не са израз на творческа (разбирай музикантска) свобода, а търговски трик - деколтета, ланци и мерцедеси. Това се харесва от подрастващите, респективно музиката се слуша, купуват се билети. Не мисля, че има 13-годишен някъде по света, на който няма да му хареса някоя рандом кака от клип на Пайнер. Проблемът е, че капиталът след 90та година остава или попада у една прослойка на митковци, пайнери, трифоновци, които започват с честни и не толкова средства да диктуват вкуса на голяма част от аудиторията и на контролните органи. На сравнително свободния пазар на музика се оформя картел и става трудно нещо алтернативно на техните протежета без медия зад гърба си да пробие и да започне да се пуска, респективно гледа, слуша и посещава. Промиваш мозъка обаче не само на подрастващите, а и на много от вече порасналите и уж "с акъла си".

 

Десетина години по-късно, един 13-годишен се кефи открито на каката и това у нас не се смята за проблем. Ставаме "балканци с гореща кръв" от малки. Кой да пази пазачите? Има СЕМ, но няма ефективна цензура, когато е необходима - няма санкции, а "регулацията" ни я правят светила на морала като Гого Лозанов и компания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.