Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампово радио преустройство


Recommended Posts

Здрасти на всички, ами в къщи ми се мотка някакво лампово радио 6-7 вата и ми се ще да го попреработя на малко кубенце за подрънкване, някой да знае лампаджия някъда в софия? аз нямам време да се занимавам пък и нямам достатъчно познания....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Лампаджии" не знам да има, но хора които могат да свършат работа има достатъчно.

Само че ще е интересно какво/колко ще ги накара да се занимават ?

Подобни начинания имат смисъл само, ако човек сам си свърши работата. Иначе е скъпо ( в конкретния случай).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери прилично кубе със здрав високоговорител. Гледай да е поне 8 инча, че да си заслужава напъна. След това занеси тези неща на човекът "лампаджия" и докладвай за резултата.

 

Начинанието си заслужава, но е по-сладко сам да извървиш пътя. Какво е радиото? Пусни и една снимка, ако може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начинанието си заслужава, но е по-сладко сам да извървиш пътя.
А дали е така... кой ще ти каже?
...аз нямам време да се занимавам пък и нямам достатъчно познания....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еййй пълно с позитивни хора напоследък.... въпросът ми беше по скоро за това КЪДЕ да намеря човек който се занимава с лампи, другото си мисля че си е моя работа, смисъл има ли нема ли, кво как ще видя... много ясно че мога да си купя кубе и ще ми излезе по евтино. Та ако на някой му се занимава да остави лично съобщение, парите са въпрос на договаряне в края на краищата. Иначе нямам никаква идея какво може да е радиото, няма абсолютно никакви надписи вътре а и такава кутия виждам за пръв път. Дори в нета не намерих нищо подобно, прилича на филипс или ухер някакъв. Хубавото е че е доста компактно шасито и вади много приличен звук. Просто тряя да му се сменят кондензаторите може ли и някоя друга лампа, незнам. Аз ръчкам в момента през входа за грамофон с един предусилвател и звука много ме радва. За тва целия тоя напън.

Редактирано от gasmasocet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен на това радио много ще му се зарадват хората от форум Щайгите ли или както се казва там за ретро лампови радиа.Пък дето се вика и можеш хубави пари да му земеш.Не разбирам напъна при положение че имаш пари за кубе да префасонираш хубавото радио.Но все пак това си е твое решение.И все пак вземи му направи едно фото за да може и Валяка и L.K да ти кажат има ли хляб в него или да :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако апаратът наистина е западен може и да има някаква антикварна стойност.Първо проучи въпроса преди да го съсипеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето линка към Форума "Сандъците",където може да го предложиш.Не го разваляй!

Там има хора ,които безнадеждни апарати ги възстановяват,а пък да не говорим,ако е запазено.

Иначе няма да вземеш много пари както казва един колега горе.Нямат чак такава антикварна стойност.

И пусни снимки,да не се хабим напразно.

 

http://www.bulforums.com/sandacite/index.php

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.