Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой трябва да взима повече?


Recommended Posts

Здравейте Колеги, какво мислите по въпроса кой трябва да печели повече от вашия албум, продуцента или изпълнителя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1 Продуцента

2 Авторите на Музика и Текст

3 Изпълнителя

според мен - по-принцип е така :cheers:

Ако в договора пише нещо друго,тогава ,според Договора :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който успее да се договори...

 

Пък и зависи от продуцента- има хора, които имат вроден усет за това КАК става работата и успяват да реализират на 100% възможностите на дадената група- ей тия хора си заслужават парите. Има и други- дето заслужават каиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който успее да се договори...

 

Пък и зависи от продуцента- има хора, които имат вроден усет за това КАК става работата и успяват да реализират на 100% възможностите на дадената група- ей тия хора си заслужават парите. Има и други- дето заслужават каиша

то това може да се твърди същото и за Изпълнителите :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да... не видях, че и те са на кантара :cheers: Абе то е ясно- тия дето са се налучкали автори+продуцент+изпълнители са общоизвестни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, ако си изкарвах парите с музика, не би ме интересувало особено, колко взима продуцентът ми. Гледам на нещата така. Имам цена, която аз определям. Ако успея да се спазаря за повече - чудесно. Под нея не падам. От там нататък, изобщо не ме интересува, колко взима, който и да било.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам и аз съм за този вариант, обаче не винаги се ядва на продуцента примерно. :P :killyou: Но автора е твореца, а това е изкуство... ама кой ти мисли за изкуство вече... :P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а в духът на темата, някой има ли престава примерно някой автор, който пише песни за поп или чалга певци по колко взима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) при чалгата всички знаем, че е доста по-различно. Авторите взимат най-малко, защото работят на ишлеме и през куп за грош, да не говорим, че те не са и автори, ами преписвачи в повечето случаи. После взимат изпълнителите, ама от разни участийца и подобни, а най-много, естествено, взимат посредниците(!каквото и да означава това?) им. В една нормална ситуация, не би ме интересувало колко взима продуцента ми, но при нас-не мога да не се замислям и да не правя проверки, защото знам от опит, че има много хора, които се опитват да си вдигнат жизнения стандарт на гърба на музиканта, ама не от това, че работят за и съвместно с него, ами щото го крадат.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да отговоря на въпроса всъщност. За чалга не знам кой колко точно, но за поп - една песен, в зависимост от това как е записана, дали има живи музиканти в нея, или всичко е клавир, варира от 200 до 2000лв. Само за композицията не знам точно, но това е цената за готово парче, без записан вокал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.