Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с инсталацията


Recommended Posts

Проблемата е следната, амп-ченцето е fender frontman 15r, китарата Fender squire stratocaster standard series, кабелчето не е първа хубост(коаксиален е!),

но е що-годе добър. И така, когато всички са свързани вкъщи се получава невероятен шум който няма оправия дори на 2 от volume на амп-а. Понеже се

събираме и свирим на друго място когато ги свържа всички се получава мноооого тихо шумулкане, което обаче изчезва изцяло когато сменя моя кабел с фендърски от тия дето ги продават в Технополис по 25 леварки... преди 2-3 години случайно попаднах на едно видео във youtube в което точно тоя проблем се оправяше някак си

обаче вече съм забравил как :/ и не мога да го открия отново, а във форума четох подобна тема със същия амп(Fender Frontman 15R) но проблема не е същият затова

реших да отворя темата :]

 

п.п Този път вече ще почерпя, ако отново Rammkopf или Evtim Djerekarov Ми помогнат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти сам контрастираш разликата в кабелите, защо да не е от кабела?Казваш, че твоя горе-долу става, а като сложиш от "тия дето ги продават по 25 леварки" спира да шуми?Идея си нямам от какво е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, вкъщи бръмчи мн здраво, а на другото място съвсем мъничко и ако сменя кабела въобще не бръмчи, а вкъщи пак си брумти ОТВРАТИТЕЛНО...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Източник на подобни шумове могат да бъдат доста неща. Ако например включваш кубето в разклонител, в който са включени и други уреди ил като застанеш срещу монитора на компа или телевизор, може да има и някакъв проблем с инсталацията ти вкъщи, т.е. зануляването на контактите да не е направено като свят. В повечето панелки, където съм ходил по аварии изобщо няма такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според проучванията ми(във всички стаи пробвах, във всички контакти, със телевизор, без телевизор, с разклонител, без разклонител и бла бла бла... ) е от инсталацията както каза Mefistofel82 по-горе "зануляването" как да проверя и да го поправя евентуално...

Редактирано от oglE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.