Jump to content
Българският форум за музиканти

Храни и Напитки


toshevski

Recommended Posts

Уважаема strange fruit,

няма такова нещо йерархия (освен модовете, админите и т.н.)!

Моля, не ме поставяйте в неловко положение! Чувствайте се свободна да пишете на "ти"! :-(

Искрено ваш: toshevski. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

благодаря Ви за проявеното великодушие,но благоприличието не ми позволява, поне за сега ,да ви говоря на а "Ти"

 

strange fruit :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и да попеем все пак...А,твърде много говорихме днес как се пее,чак ми е гузно от самата мен :rolleyes:,не съм такъв човеК (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Имам си един оперен певец в къщи. Той винаги преди представление около 4 часа преди началото хапва спагети. И така от години. Казва ми, че този тип въглехидрати действа комплексно най-добре и за физическа енергия и за гласа.

Аз лично за себе си преди пеене избягвам алкохол /дори от малко пресъхвам ужасно/. Цигарите ги спрях и една от причините е, че просто въздух не ми остава и много бързо се изморявам. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега се връщам от участие нищо почти не бях ял цял ден стомаха ми е празен егати терора и ми излизаха тоновете няма проблем. Сега се сещам че учителката ми по пеене ми казваше да не ям преди да се кача на сцена да си взема едно пликче с бомбони :hysterical: има логика щото като си се надумкал здраво как ще използваш корема...най много да върнеш проръчката.Не смятам да се ограничавам да не ям кисело люто...мед ,няма какво толкова да пазя като остарея просто няма да пея на всички е ясно че няма вечни неща.Успех с постенето :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Сега се сетих,че някой ми беше казал че 30 мин.преди пеене пие един аспирин и действало супер на гласа..не съм го опитвала още :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течен Витамин Ц действа добре, но аспирин... ако го изпиеш без вода усещането е доста кофти, кара те да кашляш. А иначе не съм усетил като съм пил аспирин (по други поводи) да ми подобрява гласа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Чувак съм че шоколада помага за гласа.Смазва гърленцето.Само не е хубаво както знаете да се яде непосредствено преди пеене.

Поне 2 часа преди това.Освен това на мен ми помагат таблетки от ехинацея.Те са изцяло на билкова основа.Миналата година на един много важен концерт в училището ми преди да участвам използвах такива таблетки за гърло.Много ми помогнаха на гласа.Не знам точно какво е това растение но не се налага да ви ги предписва лекар.Може да си ги купите предполагам почти от всяка аптека в която се продават и лекарства на билкова онсова.

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

На мен пък захаросаният мед много добре ми действа,но както чета във форума не било желателно да се яде захаросан,ами мойто мнение е,че ако меда не се захаросва след едно определено време,просто това не е мед , а някаква глюкоза.Аз газирано не пия от години,просто не ми харесва,а и ми пречи на гласа,учудвам се ,че на други не им влияе.Явно всеки човек ,както се свикне,така му действат хранителните и питейните продукти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

^Има цяла тема за меда, в която мисля, че съм обяснил захаросването. И да внеса яснота по въпроса - не е желателно да се яде захаросан мед непосредствено преди пеене иначе няма никакъв проблем. Някои медове се захаросват значително по-бавно от други (например акациевият), така че дали е захаросан един мед, не винаги е критерий за това колко наистина е мед, а не глюкозо-фруктозен сироп. Затова, най-сигурният вариант е да се снабдяваш с мед от проверено място. Или да си хванеш гадже, което разполага с няколко кошера на село (както направих аз :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течен Витамин Ц действа добре, но аспирин... ако го изпиеш без вода усещането е доста кофти, кара те да кашляш. А иначе не съм усетил като съм пил аспирин (по други поводи) да ми подобрява гласа.

 

Една приятелка правеше този номер редовно - 1 ампулка витамин Ц преди концерт. Ако съдя по нейните представяния на сцена, действа доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Полезно е една ампула витамин C, защото тя отпуска гласа.Сини сушени сливи вършат работа също.Ето и една рецепта:

ЩЕ ВИ ТРЯБВА:

1.Една супена лъжица мед.

2.Един жълтък от яйце.

3.100-200мл. прясно мляко(не е задължително да е топло)

КАК ДА ГО НАПРАВИТЕ:

1.Смесвате ги и ги изпивате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна темичка. Прочетох че някой казва за аспирина че бил хубав, на мен лично от аспирин и изобщо каквито и да е хапории ми пресъхва гърлото, но при вас не знам. Всъщност по - назад прочетох , че някой казва че не е необходимо толкова да се вманиачаваме на темата какво да ядем и пием и съм съгласна. Човек просто трябва да усети какво му действа добре и да го прави и да полага елементарна грижа за гласа си ( примерно без да се дере 2

часа безспир, да изпие няколко студени бири след това и да продължи да зее въпреки напиращата болка да речем)иначе всичко е доста относително. На мен примерно когато усетя че съм се пренапрегнала чаша прясно мялко винаги ми идва добре и изобщо някакви смазващи храни и слюноотделящи, защото именно чрез слюнката се смазва гърлото - шоколадче, нещо мазничко като масълце например, когато особено сме се предрали и така. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.