Jump to content
Българският форум за музиканти

Уека модификация


Recommended Posts

Отдавна чопля китари и се радвам за себе си, че най-накрая открих звука, който търся и ми върши работа.

Стигнах до извода, че от много позиции и превклиучвания полза никва,хеле пък на живо свирене. По едно време бах стигнал до 10 с помо6та на пуш-пул потенциометър. Вместо да свиря, се чудех какво да превклиуча.

Оказва се, че най-добре ми вършат работа два хъмбъкера (Димарцио в случая) и трипозиционно клиуче - 1. бридж 2. бридж и нек сплит 3. нек

Туй, батка, позиция 2 си е ...... майката, много сладък компресиран звук. Трепачка отсекъде. Не съм откривателят на подобна комбинация, но пък евала на тоя, който пръв се е сетил.

 

Това едва ли може да се разбере от снимките, но все пак се кефя и на външния вид, та рекох да го споделя.

 

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/bigjav2/d...re2.jpg&.src=ph

 

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/bigjav2/d...re2.jpg&.src=ph

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята метла е същата :D ... само дето не са ми Dimarzio адаптерите... а Powersound-и (едни доста подценявани адаптори)... ти к'ви сложи на твоята...

Позиция 3 (средната при петорно ключе) е много готска... и аз я ползвам много :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, те точно това разправям, че съм направил модификация.

Оригиналната позиция 3 (с петорно ключе) включва двата адаптера.

Не ми харесва така, щото няма компресия и звучи много надупено.

 

Направил съм така, че да се включват само вътрешните намотки на двата адаптера, т.е. тези, които са най-близо една до друга. Абе, чиче Петручи.....

Звука е нещо като 2 и 4 позиция на Фендер, ама ми звучи по-готино, не знам дали е заради адаптерите, съмнавам се, тъй като на Хонера (ала Стратокастер) имах пак Димарцио и не звучеше така мазно, както сега.

 

А, относно кви адаптери ...... пак чиче Петручи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито B)

 

Аз все още търся идеалният звук и май ще го търся отново при Димарцио :) Колкото до превключвателя, най-много се кефя на пълдина ми, на който съм сложил едно ключе с две позиции, което превключва или на бридж или на нек адаптер - стига толкоз - много е удобно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.