Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със струните Elixir


muzicantini

Recommended Posts

Абе много странна работа. За втори път ми се случва. Минали са по-малко от 2 седмици, откакто съм сложил Еликсирите. Не са ръждясали, звънливия тон си го има, обаче на мястото, където струната контактува с прагчето, сякаш струната е грапава и усещането е все едно имаш пясък по струните. Смисъл бендовете са станали много трудни и се чувства едно стъргане. Не е от праговете, защото като се сложат нови струни, проблемът изчезва. Мазах ги с Дънлоп 65, мазах грифа с лимоново масло, обаче няма промяна, изключително неприятно, най-вече на трета и втора струна. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро залагам на проблем с праговете. И да се рони покритието, това почти не се усеща и няма как да стърже - на моите обикновено се рони там, където удрям с перото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Не се правя на интересен, явно елексирите вадят хубав тон, но аз свиря с dunlop за 8 лева и нищо не ми се рони с месеци, а тонът не се отличава с нищо от ernie ball, fender и други бюджетни марки.И това за 8 лева и много файнска опаковка, с подарък каталогче.

Единствено от daddario не съм доволен, но познавам хора, които си ги харесват.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро залагам на проблем с праговете. И да се рони покритието, това почти не се усеща и няма как да стърже - на моите обикновено се рони там, където удрям с перото...

 

И аз така мисля.

 

Slacoth, адекватно включване. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега... не мога да махна праговете поради обективни причини....

 

Щом е от праговете, защо се порявява само след като минат няколко седмици. При други струни не се случва, нито докато са нови, нито докато са стари (така или иначе 2 седмици ми е максимумът, през който сменям струни, надявах се Еликсирите да издържат малко повечко.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами извода е прост: Вземи си друга марка струни.

 

Колкото до това, че нямало разлика между струни Dunlop и Ernie Ball, много се извинявам ама разликата е ГОЛЯМА. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до това, че нямало разлика между струни Dunlop и Ernie Ball, много се извинявам ама разликата е ГОЛЯМА. :punk_guitar:

 

Предполагам визираш цената? :hooray:

 

Сега сериозно, свиря с Dunlop едва от средата на тази година, като предните 15 години съм ползвал предимно Ernie Ball и Fender.

Dunlop се износват една идея по-бързо, но цената компенсира.

 

Да не говорим, че мексиканците често пускат празни пликчета в комплектите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехх ако разликата беше само в цената... :slap:

 

По-евтините струни просто не вибрират правилно. Оттам и бъзденето по праговете, некачествено звучене и т.н.

Струните на Фендер изобщо не искам да ги коментрирам... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните на Фендер изобщо не искам да ги коментрирам... :slap:

 

За сметка на това, обаче са най-здравите струни с които съм свирил.

Най-добре пасват на тремоло окачване, защото са твърди и при правилен сетъп, лесно се "възстановяват" в изходно положение.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-евтините струни просто не вибрират правилно.

По принцип постовете ти са ми звучали логично и обосновано досега, но това изказване или трябва да е шега или не знам ... как така не вибрират правилно :hysterical: Какви са правилата за вибриране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.