Jump to content
Българският форум за музиканти

Engl E365 Vs Fender Vibrolux


7thString

Recommended Posts

Снощи в джаз клуба имах възможност в пряк контакт да сравня тия двете чудесийки. Нямам намерение да правя пълно резюме на това, което се получи, но тоя Engl просто ми събра погледа- като звук, като външен вид и като възможности/спецификации. С други думи- най-добрия усилвател, който някога съм чувал- закопава и маршали, и меси, фендери и всякакви други марки.

За фендерчето ми... бая избледня на фона на другарчето си...

 

Единствено цената не ми допадна много на тоя Engl но какво да се прави... може би някой ден :virtuoz:

 

 

Ето и снимчици на двете:

e365_1.jpg0215100000_md.jpg

 

П.П. референтните китари бяха Gibson, според китариста- някакъв Special Edition, един Stratocaster, не знам модела, но Fender де, оригиналдЬ и един Samick- Royale RL3, която, освен, че е адски красива, за blues/jazz звучеше страхотно: rl-3_medm.jpg

 

П.П.2- всички гореспоменати инструменти звучаха супер де, с това, което пиша в никакъв случай не твърдя, че някои от тях е звучал ЗЛЕ!!!!

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези двете не са ли в различни категории??? Не се сещам кой е този вибролукс, ама тоз ЕНГЛ трябва да се опъне до туин реверб, за да видим кой -кой е в БГ шоубизнес :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми виж са, с ENGL свирят Necrophagist. :virtuoz:

Също Блекмор, Ролфа от Рънинг Уайлд и кажи-речи по-голямата част от швабските групи.

Жестоки усилватели, ама много лефф искат за тех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си чета горния пост виждам че не съм се изказал достатъчно ясно - ЕНГЛ ми харесват адски много, но смятам че сравнени с нещо от същия клас няма да покажат такава голяма разлика. Jag Panzer свириха с енгл и беше впечатляващо. Но наистина е супер скъпа машина, тъй както и фендер твин :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз бях на JAG PANZER - ENGL са върха - макар че и голям майстор свиреше на него :ph34r:

обаче не става ли сревнение между откровен метъл шред амп с рок - блус амп

ако човека с Фендера се е отчаял и иска да го продаде - аз съм заинтересуван :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хехе :cheers: Чакайте сега- това имаше в бара- това чух- за това пиша :cheers:

 

А иначе "ангела" беше кажи-речи универсален, щото свириха и джаз, и по-тежичко и бая добре захапва :>

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.