Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся схема на Behringer Vintage Delay


Recommended Posts

Здравейте, купих си едно дилейче и след еднодневно ползване /30-40 мин/ вече не работи :)

Ползвах го с батерия понеже захранването ми беше на работа, работеше си перфектно, спрях го и на следващия ден като реших да го вкл. вече не светваше диода...

Пробвах и със захранване /през буксата/ пак не иска.

Предполагам че някой от елементите работещи в ключов режим се е прецакал понеже въобще не включва.

Поизмерих някой друг елемент но за сега нищо конкретно не съм открил.

Ако може някой да даде схема ще е мн.по-лесно.

Съвети също приемам :)

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранционен сервиз? Ако си го взел ново, защо веднага реши, че е по-добре да го отвориш?

Нямам схеми на Behringer. Ако си от софия, можеш да го донесеш да хвърля едно око.

Пробвай първо гаранционно. ако е ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери поляритета на захранването дали е бил както трябва.Ако е обърнат,на повечето ефекти слагат един диод за защита ,който най-вероятно е заминал.

Чуал съм,че беринджър ефектите не са надеждни,но чак пък толкова....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че няма гаранция.

Диода вече го измерих и е ОК.

А и както казах се повреди докато беше на батерия, след това просто пробвах и със захранване , но същата работа.

Не съм от София, а тук при мен няма много сервизи... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се - става дума за Поморие.

Между другото вече му намерих няколко транзистора които са с повредени преходи, така че сега съм на етап търсене на същите.

Утре ще напиша какво пише на тях че не ги помня - нещо от сорта на К113 и К848 - не знам дали това е някакво означение или са си такива и примерно в един магазин за части ще могат по тези данни да ми изкарат същите...

Днес звънях в Панда - Бургас и там не можаха да ми намерят такъв тип...

П.П.Тразисторите са за смд монтаж и са с размери 1х2 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали са транзистори? Или какъв тип транзистори са?

Това, че са 3 крачета не винаги значи, че малкото смд чаркче е транзистор.

 

Целиш на посоки. Няма да стане така.

 

Виж си напреженията. Свали документацията на чиповете в устройството и виж дали към тези чипове ходи напрежение.

Една техника се оправя като най-напред се видят напреженията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наличието на "К" в обозначенията води до заключението, че са FET транзистори. Включени в схема без напрежение ще дават късо съединение. Обикновенно са използвани за превключватели на сигнала.

Един съвет. Ако няма необходимия опит (не само със схемотехниката, но и със работа със SMD), човек не е добре да бърника, защото резултатът няма да е приятен. Ходът на темата ме води до съмнението, че случая е такъв.

По-добре да се даде на специалист (макар, че и това може да е грешно решение, ако не се попадне на правилния човек).

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че цената на ремонта ще е съизмерима или по-голяма от цената за придобиване на нов Behringer Vintage Delay - $24 в Амазон. Това нещо е направено да е евтино и неремонтопригодно или с една дума - еднодневка.

Ако имам такова нещо и ми харесва как свири бих взел мерки да го защитя както от подаване на захранване с обратен поляритет, така и от пренапрежения откъм входа и изхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е еднодневка това е ясно, както е ясно и това че ако го занеса на "майстор" /пиша го в кавички понеже не знам на какъв ще попадна/ по-добре да си купя нов дилей.

Но реших, че понеже си имам някакво понятие, мога да се поровя из него и да видя дали няма да мога сам+помоща на хората тук да го оправя - пък и имам време за човъркане :thumbs_up:

Сега ще видя какви са чиповете за да проверя дали мога да им намеря описанията и да проверя отиват ли им захр.напрежения, както и да видя какво точно пише на трикраковите смд чаркчета за да се разбере дали са транзистори, но предполам 99,9% че са транзистори понеже всички такива чаркчета в устройството /12 на брой/ са само 2 вида и са означени на платката с "Т" от 1 до 12. като само Т1 е различен /не е смд/ и е в стандартен корпус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една сламка за обозначенията на SMD-тата:

SMD CODES

 

Не е пълен каталог, но се надявам да е полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.