Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся учител (педагог) - оперно пеене


Recommended Posts

Здравейте, казвам се Явор.

Търся учител по класическо пеене (опера) в София. Надявам се да получа от Вас подробна информация, а защо не и да намеря подобен тук. Всякаква помощ и съвети в тази насока са добре дошли. За контакти и преки "оферти" - armaturista@abv.bg или алтернативен: yavor.parlapanski@gmail.com;

Благодаря за вниманието и отделеното лично време.

Поздрави.

Редактирано от Младеж
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем ли няма подобни учители в София? ...поне съвет къде бих могъл да се поинтересувам за подробности :girl_cray2: ?

....ами благодаря все пак :girl_cray2: за 3 дена до сега - 25 пъти в темата е "търсен" явно само сеира :girl_cray2: ...ясно - моля някой модератор да заключи и премахната темата като ненужна

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има преподаватели по оперно пеене, не е като да няма. Пиши на колко години си и какво те провокира да се занимаваш с оперно пеене, т.е. каква ще е целта на обучението.

 

Поздрави,

 

Тина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....ами благодаря все пак :) за 3 дена до сега - 25 пъти в темата е "търсен" явно само сеира :rolleyes: ...ясно - моля някой модератор да заключи и премахната темата като ненужна

Поздрави

:ok: Бре, много си импулсивен и нетърпелив! Ама не са три дена, а два! И няма сеир, а мнителност! Потърси в самата академия! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Надявам се да получа от Вас подробна информация, а защо не и да намеря подобен тук.

...за 3 дена до сега - 25 пъти в темата е "търсен" явно само сеира

 

Хихих...забавно. Понеже ми е мил този форум само ще ти кажа, Младеж :

Mузикант.орг не е огледалцето от стената...И никой от четящите не е ДЛЪЖЕН да ти отговори.

Ако наистина имаш желание да учиш оперно или пък класическо пеене ще търсиш на повече от едно място, ще се запознаеш лично с такива преподаватели, ще чуеш техни ученици...

На това му се казва проучване и заинтересованост.

Това от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съм искрено благодаря за отговорите :)

...най-вече на смислените такива - като тук ще посоча само причината да реша да се занимавам с оперно пеене :rolleyes: :

Освен любовта към операта (която трябва да е "дефолт" предвид изявеното вече желание) - причината да реша точно сега, е предимно лична и свързана най-вече с упрек към самият мен предвид пропуснатите възможности и години. Имам огромно желание, без да приемам дори пред себе си повече оправдания или отлагане. Искам да го направя заради самият себе си (в най-голяма степен - останалото не е от особено значение поне докато не разбера до каква степен мога да развия гласът си). Не смятам че подробните ми т.т.данни са наистина забавни за аудиторията, освен ако темата не се "преглежда" от чисто любопитство - за това оставих и "e-mail" а разполагаме и с Л.С. :ok:

Viara Ivanova - Далеч съм от мисълта да засегна който и да е, но ако някой все пак приема написаното от мен в негатив - не това е целта ми (аз поне не бих се себеотъждествил с форум или група, в които участвам чисто виртуално и с каквато и да било цел ;) ) ... Все пак - още веднъж благодаря за "отговора" (по-точно - поста) и отделеното внимание ;) ...нямам навика да "съдя" или правя изводи на база "нищо" - именно поради тази причина все още осмислям какво провокира "съветите" Ви къде и как да търся преподаватели... в крайна сметка - не съм тук защото ме е подгонила скуката :)

 

И все пак - наистина ли думата "сеир" провокира раздвижването??? ...не искам да предизвикам излишна и безсмислена полемика - за мен поне, музиката и всичко свързано с нея ТРЯБВА да предизвиква НАЙ-ВЕЧЕ удоволствие :) ...интереса ми е свързан с нея (музиката), и не смятам че е толкова многосмислено въпросването ми - както и търсенето на препоръка... Допускам че има подобни педагози наблюдаващи този форум, или поне обикновени "юзъри" разполагащи с информация и желаещи да я споделят (всичко е въпрос на интерес).

 

В заключение: търся си учител по класическо пеене - който да хареса мен, който съответно да харесам и аз, който да иска да се занимава и да може да развие гласът ми 8) ... и предвид резултатите (които предполагам самият той би могъл да допусне в процеса на работа и "изграждане") да посочи съответната посока за последващо развитие...

Поздрави

Редактирано от Младеж
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И `що го търсиш тук този педагог? :mellow:

Отиваш в Муз. Академия или в онуй на Овча купел, не му помня съкращението.

Питаш тук-там, ще те упътят.

Тук преподаватели по оперно пеене едва ли се навъртат. :ph34r:

И кротко- никой не ти е длъжен.

Айде, Малволио, успехи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И `що го търсиш тук този педагог? :mellow:

Отиваш в Муз. Академия или в онуй на Овча купел, не му помня съкращението.

Питаш тук-там, ще те упътят.

Тук преподаватели по оперно пеене едва ли се навъртат. :ph34r:

И кротко- никой не ти е длъжен.

Айде, Малволио, успехи ;)

;) ...добре де - трябва ли да приемам сериозно въпроса "защо?" в комбинация с "тук" ? ... Не казвай че ника ми "младеж" провокира полученото до момента снизходително-поучително отношение (би било тъпо)... наистина - остатъчната (или по-скоро преимуществена?) реакция към питането, все ми е още трудно-понятна. "Младеж" е само ник който ползвам от приблизително 10г (когато и физически бях такъв)

 

ХОРА – С ОБЯВАТА НЕ ТЪРСЯ ПРОВОКАЦИЯ. Нито същата обява има за цел демонстрация на несъществуващо у мен "ниво" (на каквото и да е). Далеч съм от мисълта да се изживявам като "трубадур" или "недооценен талант" - в първият случай нямаше да търся учител за обучение, а ако допуснем вторият - едва ли бих подходил толкова конкретно (пък дори и така да е - това би било личен мой проблем показващ глупав комплекс и личностни качества (пази боже))... Явно основният (незададен "пряко" - поради някаква причина) въпрос който Ви интересува е "дали съм сериозен?" - отговарям за да предотвратя излишното следващо писане и обяснение - ДА! :)... благодаря все пак, и съжалявам за реакцията си ако съм пропуснал евентуален "небрежен хумор" в постовете (разполагам и с подобно добре развито лично качество, но предвид факта че не познаван никой тук - не намирам за уместно всякакво сервилничене от моя страна (поне на този етап) ;) Предвид предполагаемата професия на повечето, както и очевидно хоби на всеки юзър тук - единственото неоспоримо чувство с което се присъединих е уважение. Поне за мен музиката (във всякаква форма) е на второ място по приоритет след семейството ми и хората които обичам.

...и все пак - благодаря за пожеланието ;) ...наистина :D

Редактирано от Младеж
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да умуваш и да пишеш разни дълбокомислени пасквили, дето няма кой да ги чете, задай си въпроса на чичо Гугъл, може пък и да знае нещо по въпроса.

Ей ти даскали колкото щеш- http://nma.bg/index.php?option=com_content...5&Itemid=77

Айде. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да умуваш и да пишеш разни дълбокомислени пасквили, дето няма кой да ги чете, задай си въпроса на чичо Гугъл, може пък и да знае нещо по въпроса.

Ей ти даскали колкото щеш- http://nma.bg/index.php?option=com_content...5&Itemid=77

Айде. :greenangel:

Наистина ли се чувстваше задължен с коментара преди да поставиш линка? ...БЛАГОДАРЯ все пак :hysterical: ...отдавна знам че има реален живот и съществуващ интернет извън този форум ;) ...

 

П.П - помолих за "ключ" на темата... наистина НЯМА смисъл от празни приказки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеле, ти какъв изморител си, но няма как, вече прочетох всичко в темата.Пожелавам ти късмет и дано не уморяваш така учителя си, че тогава наистина ще имаш проблем с намирането на такъв за повече от 2-3 урока.

 

Поздрави и не ни тормози със следващ умопомрачителен коментар, моля, бъди лаконичен:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Явор!

 

Във връзка с твоето запитване и създалата се дискусия, потърсих педагог, който да ти бъде полезен - адекватно и коректно да поеме отговорност за твоето обучение по класическо пеене - от постановка на гласа до изработване на музикална фраза към целите, които заедно си определите.

 

Звънни ми, за да се договорим за среща и да те запозная с преподавателя. За сега мога да споделя, че е действащ музикант, солист на голям състав и притежава необходимия за преподавателската дейност опит.

 

Важно е, когато говорим за преподаване по пеене на мъж и преподавателя да е мъж - това е основен момент особено при пеенето на класическа постановка. Затова и търсенето на преподавател отнема време, аз също се допитах до колеги музиканти, преди да съм сигурна в препоръката си.

 

Моите телефони са:

0885 76 20 17

02/ 41 77 637

 

Поздрави,

Тина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеле, ти какъв изморител си, но няма как, вече прочетох всичко в темата.Пожелавам ти късмет и дано не уморяваш така учителя си, че тогава наистина ще имаш проблем с намирането на такъв за повече от 2-3 урока.

 

Поздрави и не ни тормози със следващ умопомрачителен коментар, моля, бъди лаконичен:)

;) От "сеир" се притеснявах - това се и получи (защо ли?) ;) ....знаеш ли - няма значение, не се напрягай повече ;) ...

 

Благодаря на Тина която нито "подрипна" като "ущипана", нито демонстрира "виртуален статус" коментирайки безсмислено... съвет, препоръка, и дори бонус в обяснение на детайли - ТОВА е което търсих (простичко) :)

Тина Благодаря още веднъж!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.