Jump to content
Българският форум за музиканти

Блус Шафъл


Tozi

Recommended Posts

Няма нищо странно. Като в кръчма - едно за хората , едно за музикантите - едно на Лепа Брена - едно на Уайтснейк.

Та и аз така. Е къде е по мой вкус: Иху!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малии..,от повечето нищо не разбрах,но това е нормално - не съм учил :punk_guitar:

Абе ти защо не използваш разни ефекти понякога,то вярно няма смисъл при това свирене,ама -( кво беше за кръчмата :) )

Като погледнеш примерно Влатко Стефановски връзва рок-саунд с народно,или ти си държиш на джаз звученето?Сигурно това беше за другата тема ,там за стола ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе... засега държа на джаз звучението. Харесва ми възможно най-натуралния (лампов по възможност) и близък до акустичния звук. Пък и нали вече има Владко който си свири с ефекти. Кому е нужно втори такъв? Ползвам понякога изкривяването от лампите на "крънч" канала на кубенцето (първия блус вариант на шафъла). Имам и Line6 POD xt, но го ползвам общо взето единствено когато записвам за форума разни носталгични "жици". Едно време се кефех на хорус много, но това е доста демоде вече. Общо взето се свързва с фюжън звученето от осемдесете. А нали сме 30 години по-късно все пак. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този

Не се съмнявам, че си страхотен музикант!

Ама едно монотонно и скучно все звучиш...

Равно открай- докрай.

да не се засегнеш нещо, ама тва си мисля. Нищо лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bmmusic не се засягам. Ето какво мисля аз.

Всеки има различно усещане за света и музиката. В това няма нищо лошо. Напротив - чудесно е ,че има такова голямо разнообразие на този свят. Какъв музикант съм в случая няма никакво значение. Това си е джем и всеки прави това което и както може според музикалния си опит и развитие. Ако те притеснява и ти е скучно това което правя, решението е много просто: не слушай и не чети нещата които пускам. Предполагам има достатъчно други изпълнения в и извън този форум които биха ти подхождали на ценностната система и музикална естетика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включи и мама :) Постарах се да "създам" джем обстановка, така че да стане по-уютничко и повечко хора да се присъединят:punk_guitar:

All night long shuffle jam

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер як джем се заоформил. Както пишеше един професор по музика в съответния учебник по музика, "Силата на музиката е в нейното емоционално и психологическо въздействие" :thumbs_up:

Та като слушах в съзнанието ми изникна следната картина:

Градче по делтата на Мисисипи, бар, вътре като в чичо томовата колиба, запушено мирише на уиски и тютюн. Свири бенд. На пианото emo_tion1, с тъмни очила, докато свири много виртуозно с лявата ръка своенвременно се присяга за цигарата от пепелника върху пианото, който вече изнемогва да побере фасовете. До него Tozi, стабилен негър и той с очила, толкова стабилен ,че може да приспи Бойко Борисов с един шамар, свири на Gibson 355 , която в ръцете му изглежда като укулеле в ръцете на Шварценегер. До него се подмята добре тапицирано кубеце от което се лее блуууееес. Ето я и певицата- Viara Ivanova, с топирана,черна коса и дълга червена рокля, ярко червило. Зад нея двебеквокалистки , които се поклащат в такт с музиката. Чува се и бас , но басиста не го виждам добре, прекалено е задимено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер як джем се заоформил. Както пишеше един професор по музика в съответния учебник по музика, "Силата на музиката е в нейното емоционално и психологическо въздействие" :thumbs_up:

Та като слушах в съзнанието ми изникна следната картина:

Градче по делтата на Мисисипи, бар, вътре като в чичо томовата колиба, запушено мирише на уиски и тютюн. Свири бенд. На пианото emo_tion1, с тъмни очила, докато свири много виртуозно с лявата ръка своенвременно се присяга за цигарата от пепелника върху пианото, който вече изнемогва да побере фасовете. До него Tozi, стабилен негър и той с очила, толкова стабилен ,че може да приспи Бойко Борисов с един шамар, свири на Gibson 355 , която в ръцете му изглежда като укулеле в ръцете на Шварценегер. До него се подмята добре тапицирано кубеце от което се лее блуууееес. Ето я и певицата- Viara Ivanova, с топирана,черна коса и дълга червена рокля, ярко червило. Зад нея двебеквокалистки , които се поклащат в такт с музиката. Чува се и бас , но басиста не го виждам добре, прекалено е задимено.

 

 

DREAMMIND недей така бе. Тъкмо съм спрял цигарите от 2 години вече :metalist: :metalist: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха

DREAMMIND

И аз ще те помоля да вземем една гумичка и цигарите с дима да ги изтрием от фантазията :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опасявам се че тогава стабилният черен негър с очилата дето раздава шамари ще се окаже многорък и свирещ едновременно на бас и укулеле, а невидимият дисиплиниран барабанист ще се окаже просто вертикално движещи се зелени цифри от матрицата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.