Jump to content
Българският форум за музиканти

Форумен музикален поздрав!


Tozi

Recommended Posts

Реших да поздравя форума със следния форумен поздрав направен между края на сутрешното кафе и следобедното хранене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, ти сигурен ли си, че сутрешното кафе е било кафе? Май е била някоя люта хайдушка рАкия, а следобедното хранене - едно чеверменце, така... :offtopic-001:

 

Много е хубаво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе верно, че имаше нещо странно в кафето - беше последното. Може да е попило аромати от на съседа тревната плантация. А храната верно беше буквално много люта! Ракията я пазя за след 2 седмици! Тук се води за ценна суровина.

 

Наздраве дружина! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарим за поздрава!

Звучи ми като музика за много драматична сцена от филм.

Представяше ли си някаква такава сцена докато го изкомпозира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкомпозира ми се струва малко силно казано. По-скоро го сглобих (то май е същото но ми звучи по достоверно).

Първо се записах докато си свирих фолклорният "мохабет" вдъхновен от Миньо Георгиев. После реших да поздравя форума. Тъй като по голямата част от съфорумниците свирят или се кефят на блус,рок и метал реших че трябва да втежня малко звука - затова баса е изсвирен с перо и има и китарка с дисторшън която коментира казаното от чалго-джаз китарата, която от своя страна има делей за да звучи като на циганска сватба (делея брои до сто и обратно). Тъй като във форума се намирва и по някой клавЕристин сложих едно синтче да усили драмата изобразявайки така типичния за българсия фолклор бурдон (може и ручилото на гайда - каба...). Барабанистите (без тях за къде) ще ме извиняват - малко скромничко ги включих с малко чинелки, но понякога дори и само това е достатъчно за да се подсили общата идея.

 

Като цяло филма се нарича "Българският форум за музиканти" и сцената го представя такъв какъвто го виждам аз от тук: смесица от балкански чешити с различни характери, които въпреки различните си разбирания и виждания за музиката и живота успяват да съжителстват (и) във виртуалното пространство, създавайки колоритна смес от това което са и/или което биха искали да са в и извън форума.

В този ред на мисли и черпейки идеи от темите и участниците на форума може да се напише цяла симфония и да се направи сериал с много серии.

 

:)

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.