Jump to content
Българският форум за музиканти

Замръзнали пръсти


circles

Recommended Posts

Някой може ли да ми даде съвет, как се свири при клинч като тоя отвън на открито??

Знаете ли някакви рецепти и иширети за сгряване на ръцете?

Предполагам че не е най-добрата оферта да инсталирам печка(духалка) пред мен да ме топли... :lol:B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

влизаш на стайна температура, и след около 10-15 минути като ти се отвърнат ръцете си правиш едно хубаво и продължително(1-2 минути) измиване на ръцете с топла към гореща вода и тва помага перфектно. като след това пръстите имат склонност пак да се вдървят затова веднага разгрей с китарата, но бавно и кротко като за начало . :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас е като ти замръзнат ръцете. Аз лично съм напълно сакат що се отнася до свирене с такива ръце. Топлата вода наистина помага..стига да я има. Най-добре е като начало да не измръзват пръстите до моментва в който почваш да свириш, лошото е че дори с ръкавици не винаги има успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

влизаш на стайна температура, и след около 10-15 минути като ти се отвърнат ръцете си правиш едно хубаво и продължително(1-2 минути) измиване на ръцете с топла към гореща вода и тва помага перфектно. като след това пръстите имат склонност пак да се вдървят затова веднага разгрей с китарата, но бавно и кротко като за начало . :blink:

Т'ва е вярно. Имам ли възможност винаги го правя и помага. Веднъж згрееш ли се, нямаш проблеми (стига да почнеш да свириш де) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не си сгрявай ръцете бързо и с горещи неща.Кръвоносните съдове се препълват и ръцете оттичат повече от колкото са били и преди това даже.Ако имаш студова алергия е още по-лошо.Най-добрият вариант е превенцията(каква 'убава и наша си дума).

 

1)Носи ръкавици.Тънки,дебели-каквито и да е,но носи!!!

 

2)Преди излизане си намажи ръцете с мазен крем.В никакъв случай хидратантен-водата,която влиза в повърхностния слой на кожата ти буквално замръзва и причинява микро травми.Колкото по-мазно нещо намазваш по тях-толкова по-добър ще е ефектът.Сети се,че ескимосите се мажат директно с тюленова мас.А да е чувал някой някога за премръзнал ескимос?

 

3)Разтривай си ръцете,но нежно.Първо от китката към пръстите,а когато се пораздвижи кръвта-обратното-от върха на пръстите към китката.

 

:blink: Това е засега-после и още. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш студова алергия е още по-лошо

:hello:

 

По принцип доста държа на студ, но китките ми винаги са разраняват. Това не ми пречи толкова на свиренето, ама си е доста неприятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип доста държа на студ, но китките ми винаги са разраняват. Това не ми пречи толкова на свиренето, ама си е доста неприятно...

Китките ти се разраняват???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами искам да кажа кожата между самата китка и пръстите (не дланта, а от горната страна !). Просто ми е такава кожата.

Това е единствената алергия, която имам.

 

Един приятел се бъзикаше, че съм прокажен :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами искам да кажа кожата между самата китка и пръстите (не дланта, а от горната страна !).

Точно там мажи с мазно!!!Може и направо с вазелин(никой да не се смее-това си е гадна работа-аз имам ревматоиден артрит и студова алергия на ръцете-гадно си е).Мажи с мазно и нямаш грижи-но го направи,не се помайвай!!!Че иначе проблемът се задълбочава от раз-днес си О.К.-утре си с кожни изменения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сети се,че ескимосите се мажат директно с тюленова мас.А да е чувал някой някога за премръзнал ескимос?

 

ХЙХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХахахххахаххаахааа! Всъщност да :blink:

Но като цяло звучиш доста логично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снежанка - Бе майка ми ми беше дала един супер мазен крем дето миришеше ужасно, когато ми беше зле кожата и с повечко рани - мажеш се с него и наистина действаше. Ама сега си ходя непрекъснато с ръкавици и нямам този проблем.

 

Иначе имам още един крем, с който да се мажа, ама просто забравям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я аз да питам как така ще се намаже и ще си сложи ръкавици. А ако е супер мазен крема няма да може да праи абсолютно нищо мнооо дълго време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив-понеже явно не се маже много-много,кожата му ще го попие бая бързо в началто(първите 10-15 намазвания).А след това-просто ще се намаже и след 5 минутки е готов за навличане на ръкавици.Другият вариант е да му направя от моя специалния,дето го ползвам-той си попива от раз,колкото и да намажеш и лекува лишеи и мокрещи рани.Не излиза много скъп-една кутийка е около 4-5 лева,а е голяма и действа още от първия път.Но да си каже той.

By the way-мирише на ягоди,така че ще му е и приятно даже :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.