Jump to content
Българският форум за музиканти

мнения


Satanirian

Recommended Posts

спешноп ме интересуват мнения за 2 модела на зуум

 

g2 и gfx-3

 

и 2-та са модели 2005-та

единия е по-нисък клас а другия е як за "на живо"

ако има някои, който е ползвал и има мнение да пише

 

тйнкс предварително :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zoom включен в добро кубе вади много приличен звук. Обаче включен в централното съкс :cheers: Останалото е въпрос на ухо- чуй и избери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма смисъл от празни приказки, при положение, че и 3-та не сте свирили на

нито един от 2-та модела

интересуват ме мнения от хора, които са ползували продуктите :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че ще има някой който да ги е ползвал. Тук преобладават хората с предубеждение към продуктите на Зуум. Въпреки всичко аз смятам че те имат и добри аналогови, аналогово-дигитални (хибридни) и изцяло дигитални процесори, от по-висок клас, а не Зуум 505 например.

За мнения най-добре виж в harmony-central.com !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DILETANT и аз смятам, че имат добри модели - особено g7.1/g9.2 серията кърти тотално в съотношение цена/качество, но няма да избързвам с покупката на такова животно :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DILETANT и аз смятам, че имат добри модели - особено g7.1/g9.2 серията кърти тотално в съотношение цена/качество, но няма да избързвам с покупката на такова животно :godbless:

Да, изборът за китарен процесор хич не е лесен. Още повече, че няма как да го пробваш. За БГ май музикална къща Филибе само предлагат да ти внесат ЗУУМ. Май и във Фактор се намираха някакви по-стари модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, че Zoom нямат хубави модели, тук от форума Rud има (не помня модела) раков преамп с лампа вътре които звучи убийствено, но естествено не може да се сравнява с малките "играчки" от нисък клас...към тях кои знае какви претенции за хубав звук на живо или не не може да има човек. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За раковият преамп на Зоом мога да ти помогна защото и аз свиря с такъв, моделът е 9150!

За годините си е страхотна машина, много стегнат и стабилен звук, но му липсват екстрите на по новите процесори (дори и от нисък клас) като спикър симулации например! Аз смятам че зоом за парите си са страхотен избор,

Чух един зоом G2 много за малко и останах с добри впечатления но не достатъчни че да ти го препоръчам (казвам недостатъчни от гледна точка на времето за което го чух, не стига за ясна преценка)!!!

 

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За раковият преамп на Зоом мога да ти помогна защото и аз свиря с такъв, моделът е 9150!

За годините си е страхотна машина, много стегнат и стабилен звук, но му липсват екстрите на по новите процесори (дори и от нисък клас) като спикър симулации например! Аз смятам че зоом за парите си са страхотен избор,

Чух един зоом G2 много за малко и останах с добри впечатления но не достатъчни че да ти го препоръчам (казвам недостатъчни от гледна точка на времето за което го чух, не стига за ясна преценка)!!!

 

:hello: Да точно това е модела и с две ръце съм за него...защото за 300-400лв може да се намери на старо и е 100 пъти по добро нещо от тия джунджурии на същата цена малките...а колкото до симулациите има различни мнения, но аз мисля, че истината е далече от тях. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неска си направих труда да прослушам банките с ефекти на gfx-3

и бих казал, че поне фабричните звучат мноого зле.

Въпреки, че модела е правен по нова технология (аналогово/цифрови ефекти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неска си направих труда да прослушам банките с ефекти на gfx-3

и бих казал, че поне фабричните звучат мноого зле.

Въпреки, че модела е правен по нова технология (аналогово/цифрови ефекти)

То на всички процесори фабричните банки звучат тъпо ... С малко упорства може да се изкара доста по-добър звук от един процесор , така че не трябва да се преценява неговото качество по звука на stock-пресетите . :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.