Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ


Dankata0071

Recommended Posts

Не знам защо постоянно ми изчезват темите.... Чудя се между CORT EVL-K4 , CORT X-11 , Jackson JS30DK Dinky w/Licensed Floyd и Ibanez gsz120

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_20...EVL_K4_BKS.html взимай Корта, много ще си доволен. Предпочитам този Корт пред другия защото е от махагон и има EMG адаптери (не са цвете, но са са достатъчно метълски). А Ибанец и Джаксън за тия пари.. :hysterical:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм. Чух го в нета този ЕВЛ и звучи някак си много дълбоко , по като за траш и други по тежки стилове метъл. Дали става за мейдън ? :hysterical: Има ли добър състеин? Другия корт има доста добър :greenangel:

Редактирано от Dankata0071
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махагонът звучи дълбоко, а липата е твърде звънлива - солата са много пробивни, но рифовете мътнеят. Китарите на Мейдън (поне сигнатурните им модели) са от елша, която има звук по средата между махагона и липата. Джудас свирят с китари от махагон, но в Painkiller албума звукът, сигурно си забелязал, е изключително изострен, защото са записвали с адаптери DiMarzio X2N (чиито твърде кресливи високи се омекотяват много добре от махагона). Мисълта ми е, че с махагона и евентуална смяна на адаптерите ще можеш да докараш това, което търсиш, и аз предпочитам за метъл по-дълбокия, но и по-ясен ритъм звук. Най-добре пробвай лично и двете китари. Състейнът е въпрос на много работи......

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махагонът звучи дълбоко, а липата е твърде звънлива - солата са много пробивни, но рифовете мътнеят. Китарите на Мейдън (поне сигнатурните им модели) са от елша, която има звук по средата между махагона и липата. Джудас свирят с китари от махагон, но в Painkiller албума звукът, сигурно си забелязал, е изключително изострен, защото са записвали с адаптери DiMarzio X2N (чиито твърде кресливи високи се омекотяват много добре от махагона). Мисълта ми е, че с махагона и евентуална смяна на адаптерите ще можеш да докараш това, което търсиш, и аз предпочитам за метъл по-дълбокия, но и по-ясен ритъм звук. Най-добре пробвай лично и двете китари. Състейнът е въпрос на много работи......

 

мерси за инфото :rockon: утре ще отида да ги пробвам и двете , проблема е че не мога много сола а искам да се уверя че става и за соло :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли за 550лв. ще получиш най-страхотната китара, на която ще свириш цял живот, така че няма какво толкова да се притесняваш.

Така или иначе, няма да намериш китара, която звучи като 100 различни китари и винаги звучи точно както искаш, веднъж като Gibson, веднъж като Strat, веднъж като Jackson, веднъж като Ibanez. Така че не се стягай много :hysterical:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли за 550лв. ще получиш най-страхотната китара, на която ще свириш цял живот, така че няма какво толкова да се притесняваш.

Така или иначе, няма да намериш китара, която звучи като 100 различни китари и винаги звучи точно както искаш, веднъж като Gibson, веднъж като Strat, веднъж като Jackson, веднъж като Ibanez. Така че не се стягай много :hysterical:.

 

Няма да е за цял живот но ще е за доста години китарата. Не съм мулти милионер и не мога да си позволя китари от сорта на 1000лв.. поне не докато не почна работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и така да е, за учебна китара, мисля, че предложената ще ти свърши добра работа, а човек обикновено не се научава да бъде страхотен китарист

за 1 година. Затова, както ти казах, няма какво да се притесняваш толкова. Гледай само да си избереш бройка без досадни дефектчета.

Универсална китара няма, това исках да ти кажа. Най-добре е човек да има по една от всички по-популярни видове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и така да е, за учебна китара, мисля, че предложената ще ти свърши добра работа, а човек обикновено не се научава да бъде страхотен китарист

за 1 година. Затова, както ти казах, няма какво да се притесняваш толкова. Гледай само да си избереш бройка без досадни дефектчета.

Универсална китара няма, това исках да ти кажа. Най-добре е човек да има по една от всички по-популярни видове.

 

Мхм със сигурност ще свърши добра работа :hysterical: Щом успях да се науча със сегашната , корта ще ми е екстра :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.