Jump to content
Българският форум за музиканти

един дисторжън


Recommended Posts

здрасти.значи на програмата guitar rig 2 има един пресет-you have a rammstone?някой знае ли какъв е дисторжъна използван за този пресет.или поне някакъв дисторжън/процесор с който мога да изкарам такъв звук.мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотално налучквам тука,но ми звучи като някакав присет,който има з цел да имитира Рамщайн.Те свирят с Меса Ректифайъри,а аз още не съм чувал процесор успешно да имитира звука на Ректифайър.От евтините процесори съм сигурен че Диджитек и Лайн 6 имат близки опити за моделиране на Ректифайър,каде сполучливи,къде не толкова.Иначе ако имаш кинти направо отиваш към извора демек Меса Бууги.Успех!

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Диста е емулация (добре звучаща но драстично различаваща се от оригинала) на Sans Amp на небезизвестните Тech 21 ...

 

Едит:

 

@Владо е много прав относно Меса-та... попринцип от значение е какво има след диста :)

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Начи пресетът използва Istant Gratifier с presence boost отпред (ако не се лъжа). Ако търсиш същия звук в камионче, мога да ти препоръчам AMT Rammstein (сега са го прекръстили на "Du hast", предполагам заради проблеми с авторските права. :)) LINK ;)

 

Иначе самите Rammstein май бяха ползвали някакъв процесор на Digitech за първите си записи, ама трябва да каже някой по-запознат. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

а колко струва това камионче и откъде мога да си го взема в бг?аз не че съм фен на рамщаин,но пресета ми харесва и искам с него да карам като звук......

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен камиончето ще ти трябват още доста неща за да докараш звук. камиончето само по себе си е едно голямо нищо :cheers: трябва хубави адаптери, хубав амп......

просто това е реалността

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За записи в компютъра пък камиончето е идеално мога да кажа и си е абсолютно самодостатъчно. :cheers: Но пък за тази цел Гитар Риг може да свърши същата работа. На мен пресетът в Риг-а ми се струва доста правдоподобен.

 

Това е саунд подходящ за определен вид музика и само за него. Там сола практически не съществуват...така че ако искаш да свириш shred с такъв звук си обречен на неуспех. :P И на мен не ми е любимата група или саунд това, но може да се направят много интересни неща с него, особено със 7-струнна или ниско настроена китара, затова и си пазя камиончето. :)

 

ПП: Което не се продава в Бг. Май се поръчва по интернет само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами нещо като nightwish?питах за овърдрайва използван за записа на wishmaster на сайта им ама нищо не ми казаха.нещо такова дето става за сола?че когато се отчаям от китарата звука на nightwish ми връща желанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не се опитвай да гониш студиен звук... Потърси из нета инфо за Кимо Ахола, той май им смесваше парчетата. Виж с какъв гиър записват ала бала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)+-->

Цитат(The Nightwish guitar sound :P)
"Well, in the past Emppu used Washburn Guitar model CS-780 (Thanks to Makemm). Now he uses a for him specially made ESP guitar. The model is called ESP "EV-1" I think the EV stands for Erno (or Emppu) Vuorinen.

And I also think his guitar is a special model of the MH-Series.

In the past he used a MESA BOOGIE Stereo Fifty 2U 19" RACKMOUNT POWER AMP

and as Pre-Amp the PSA-1 Preamp and Marshall boxes. Now he uses a Mesa Boogie dual or triple rectifier and Marshall boxes. And as effects he still uses:

EFFECT PEDALS:

BOSS DD-5 DELAY

BOSS FS-5U TAP (tap for delay)

BOSS FC-50 MIDI PEDAL

MORLEY VOLUME / WAH PEDAL

DIGITECH WHAMMY XP-100

BOSS FC-50 MIDI PEDAL(controlling PreAmp)

 

Wireless System:Shure ULX-P4

Пак опряхме до MESA BOOGIE. ;) Най-добре продължавай да свириш с Guitar Rig или Aмплитюб - сигурен съм че могат да наподобят такъв звук. ;) Иначе ще ти излезе скъпо - като гледам на какви периоди си мениш предпочитанията. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си ги меня просто си имам списък.тогава препоръчайте НЕЩО с което мога да свиря сола и ритъм и да не давам цяло състояние.желателно е звука да е хубав.....под нещо имам предвид дисторжън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не приемай последната забележка като упрек. Имам предвид че не може с 1 камионче да изкараш 10 вида звук. Най-добре заложи на някой сравнително приличен процесор като V-Amp 2. Имал съм такъв и е много полезен ако не гониш някакво професионално ниво на звук. Най-важното е свиренето да ти е забавно и приятно. :godbless: Има ли смисъл иначе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти препоръчам V-Tone GDI21 на Берингер. Аз съм с такова и съм доволен. Аналогово е, копие на SansAmp, има 3 вида амп симулации, с по три режима (хай гейн, хот и клийн) и 3 вида симулация на микрофони., освен това е и ДИ Бокс. В Динакорд струва 90 и няколко лева.

 

 

Ей го тука , има и аудио семпли на сайта да го чуеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти препоръчам V-Tone GDI21 на Берингер. Аз съм с такова и съм доволен. Аналогово е, копие на SansAmp, има 3 вида амп симулации, с по три режима (хай гейн, хот и клийн) и 3 вида симулация на микрофони., освен това е и ДИ Бокс. В Динакорд струва 90 и няколко лева.

 

 

Ей го тука , има и аудио семпли на сайта да го чуеш.

96 ... И аз имам такова <_ src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_punk.gif" alt=":headbang:">

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.