Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас с крака


miroslav turiyski

Recommended Posts

Преди 7-8 месеца се запалих по идеята за крачна клавиатура и след кратко проучване на пазара ме отказаха цените им.Най-евтиния вариант за повече от една октава беше около 800 евро.Това е сума ,която не бих си позволил да дам за нещо просто за да го пробвам...

...Затова си направих сам...Купих си клавишите и електрониката като бях в Германия,а като се прибрах в БГ май месец направих кутия и си ги сглобих...И работи!Пускам линк към клип от youtube който качих днес след като си заснех творението в действие:

 

 

 

 

Разбира се не е задължително да се свири точно бас партията.Този вариант е приложим в така разпространения у нас "пианобар".Или ако не искате да плащате на басист с цел да вземете повече пари от гиг.

 

ТОТАЛ:250 евро.Това включва клавиши FATAR ,електроника DOEPFER и дървен материал и фолио от Баумакс...което е по-добре от 800!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера имах честта да го видя с очите си. чесно казано ако Миро не беше казал че го е правил той нямаше да забележа че е ръчна изработка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ей такива юнаци като хората подвизаващи се тук излязат някак си на международния пазар, съм сигурен, че западните колеги производители на такава техника ще имат голееееми главоболия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мире, Мире-е-ее, взе хляба на басиста!

 

Ще те дебнем - да не си посмял да пускаш серийно производство!!!

 

А иначе - изглежда и звучи съвсем истинско. Браво!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, просто тотален респект, друго не мога да кажа! :) Не стига, че си уникално добър пианист и джазмен, ами си и майстор-изобретател. Ей заради такива хора като теб бих се гордял, че съм българин :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се за интереса ,който предизвика темата и благодаря за положителните отзиви.

Но все пак трябва да кажа,че не е върховно инженерно постижение,защото хората от ДОПФЕР с пакета изпратиха и подробни инструкции какво точно да се направи стъпка по стъпка.така ,че аз само следвах инструкциите.

По-скоро споделяйки опита си мога да спестя усилие и пари на хора ,които проявяват интерес.

Нямам намерение да пускам производство,все пак съм музикант,а не търговец. :)

Но ако някой желае мога да изпратя информация ,обяснение или възможност (каквато аз нямах) да види и пипне това ,което аз съм направил,за да се запознае с инструмента,преди да е сигурен,че ще си даде парите за подобно нещо.

Трябва да спомена обаче,че е доста трудно да се свири на това нещо.Изисква време,техника,изработване на постановка и най вече координация.

Както си личи от не особенно ритмично изсвирения пример по-горе,но не изпълнението е акцент,а устройството.

Следващия път може да запиша нещо акцентирайки на изпълнението.Може дори телефона да си изключа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

дебютирах с уреда наживо преди по-малко от месец.странични слушатели ме увериха че бас не е липсвал.

участието е от 20ти декември в петното-Пловдив.явно може да се ползва и за заместник на басист :pray:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!С най-голямо удоволствие ще представя тази програма в София,но за съжаление незнам къде.

Бях говорил за соул ин да хол евентуално ,но там разбрах,че вече не се свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно звучи ! Как успяваш да комбинираш свиренето на бас и педала за състейн на пианото ?

 

ха :) малко е особено,защото натискам състейна с петата на десния крак,докато ползвам предната част на стъпалото за клавишите на педалиерата.за целта ползвам за състейн обикновен футсуич,защото стандартния състейн е неудобен.

като имам време ще запиша и постна видео за да се види конфигурацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.