Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов хибриден модел от Ibanez - Ashula


разбойник

Recommended Posts

Случайно попаднах на това:

Ibanez Ashula

 

Не са първите които предлагат хибрид, но идеята е интересна - две допълнителни високи струни фретлес и отделен адаптер за тях, добавени към 4 струнен бас. На практика има по две сол и ре струни и си избираш на коя да свириш - с позиции или без :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моделът не е съвсем нов - още като излезе говорих с моя лютиер и той каза, че няма проблем да се направи, но кой ще го купи :D

Бих направил веднага 2 или 3 парчета с такъв, даже докато си мисля и ме сърбят пръстите, но само за 3 песни да давам толкова пари още не мога да си позволя.

В никакъв случай не би ми бил основият бас, но е интересен разкош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Преди малко, ровейки се из на всички добре познатата ни Туба, се натъкнах на 2 клипчета, от които може да видите и чуете за какво иде реч в тази тема:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kAiiujisZoI

 

http://www.youtube.com/watch?v=0aIpsUws1K0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ебати якия бас, надсвирва трима барабанисти, като единият е с червени палки :o:lol:

ох, а бях гледал някакъв бас, на който прагчетата му се прибираха :o

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Известно време обмислях разни механизми и начини това да стане, после открих, че го имало вече...

 

За това ли говориш:

 

http://guitars101.wordpress.com/2008/07/23/the-world%E2%80%99s-first-fretted-fretless-string-instrument/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същото. мене ме впечатлява доста. ако някога си купя истински бас, искам да е такъв :girl_cray2:

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг, по-прост номер - 4 струнен бас, но фретовете са набити само до 7-ма позиция. След това само са разчертани върху грифа. Няма нужда от допълнителни струни, адаптери или механизми със сложността на асансьор. Ама що да е просто като може да е сложно. Свилен има достатъчно стари тояги в колекцията си, може да пробва и да "извади зъбите" на някоя от тях (кинти за идеята няма да му искам).

Редактирано от Fats
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

10nhw2c.jpg

 

+1 за идеята на FATS!

На тази китара свикнах за 2-3 дни, докато хибридния Ибанез ми се вижда тегав. Пък и на две струни фретлес к'во толкова ще изсвириш... не знам, иначе съм голям фен на шантавите инструменти...

:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.