Jump to content
Българският форум за музиканти

Cort Or Fender


george_speed75

Recommended Posts

Дойде времето да си купувам китара (първа) и се спрях на 2 модела

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_360/i_21874/Cort_X_1_BKS.html

 

Другата е Squier Bullet Strat HSS.Вие коя бихте ми препоръчали???

Редактирано от george_speed75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи тази, която ти харесва повече. Корта има по-метъл имидж, докато скуаера има по-рокаджийски.

Има малка съответна разлика и в звука. Това са евтини китари и не можеш да очакваш да имат качествата на значително по-скъпите им "батковци".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази как бихте я определили http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_23...ort_KX5_WP.html, с рокаджийско звучене или метълско по -скоро? Може ли да се счита за еквивалент на Squier Bullet Strat HSS, защото Squier ми харесват, но искам без флойд роуз, а не знам да имат такъв модел. Ако имат подскажете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ти е много сложен за отговаряне. Най-малкото, "аналог на Squier" не значи нищо, понеже никоя фирма няма да дефинира китарите си по този начин.

Важно е да избереш нещо и да започнеш да свириш. Корт е различна фирма от Скуаер и в този смисъл, общото между тях е, че и двете са електрическа китара.

Мисля, че китарата, която посочваш е по-метълска, но тябва да чуеш сам.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма техническа причина, поради която да може да се направи заключение. Никоя от двете не е по-добра.

По-добра за теб е тази, която ти хареса повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да кажете китара до 350 лв. някъде, с един двоен и два единични адаптера без флойд роуз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходя от време на време, но не съм виждал засега, затова питам. На Squier Bullet Strat HSS заключва ли се тремолото, това нали означава, че няма да се разтройва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако не се използва тремолото, ще се разстройва ли? В смисъл от разни издърпвания на струните глисандо и други похвати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото успях да прочета, ако има проблем с пружините се застопоряват с дървено трубче или се натягат до такава степен, че да не отпускат. И на мен сякаш Squier повече ми харесва, рокаджийски дух какво да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китарата се разстройва много:

1. Трябва да се занесе на сетъп.

2. Трябва да се научиш да си слагаш струните както трябва.

 

Всъщност китарите с тремоло, ако са ОК, не се разстройват толкова много. Затова стига толкова хленчене с това разстройване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.