Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Cort X-1, моля помотнете


Tenda

Recommended Posts

Здравейте,

Вчера си купих нова китара Cort X-1 BKN (черна) --> ето я . Ходих до Пловдив, за да си я купя, защото в Ямбол нямаме музикален магазин. :( В магазина я пробвах и звучеше добре, но когато се прибрах се оказа, че 5та и 6та струна "дрънчат"... :huh: Когато я свързах с компютъра проблема си остана. Настроих й струните, но пак 5та и 6та (5та по-малко) продължават да издават един остатъчен звук подобен на тенджера паднала по стълбите. Аз съм начинаеща все още и не разбирам много от китари. Някой друг имал ли е подобен проблем? Може ли да се оправи или китарата е дефектна :) ?

Благодаря ви предварително!

 

ПП. Това ми е първия пост. :D Форумът е страхотен, поздрави! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът се нарича fret buzz - бръждене по прагчетата. Все пак погледни да не опира в някой адаптер.

 

Оправя се с:

- повдигане на съответната струна от бриджа (магаренцето) с регулиране височината на седлото;

- регулиране на тръсрода (trusroad)

 

И по двата въпроса можеш да намериш теми с търсачката в този форум, в Youtube - клипчета, а чрез Google.com - статии по въпроса, най-често на английски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само една финна настройка ще оправи китарата ти.Аз съм имал същия проблем - мисля че 5та и 6та струна както каза колегата трябва да се повдигнат от магарето(с лимбус) - може би двете струни опират в някое прагче или адаптер.

 

 

Успеx !!! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да повдигаш отпусни съответните струни. После при проверката китарата трябва да е настроена точно - по камертон (тунер).

Вероятно ще имаш промяна по интонацията, така че очакваме още въпроси.

В китарния раздел най-горе има Важни теми - прегледай поне заглавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.