Jump to content
Българският форум за музиканти

Микс на рок парче


tanov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Това е мой микс на рок парче:

http://mixperience.net/samples/walk_away2.mp3

 

Имам малко дреболии да довърша, но в общи линии това е базата :)

 

Ще се радвам на мнения на колеги звукари, както и музиканти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че това не е изсвирено и записано в България и в българско студио. Не че е някакво велико изпълнение или запис, просто когато е правено навън особено в щатите се усеща, не знам защо. Сигурно затова има и жанр американски рок. Иначе за микса, въпреки че положението е доста стандартно, няма тяга, аз бих изкарал китарите много повече напред и бих махнал част от ревърбите на нещата, не знам на барабаните или на гласа, но всичко кънти малко в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записано е в USA, но тва не означава, че и там нямаше доста грешки. А за ревърбите и китарите да. Зависи на какво искаш да прилича. На мен лично заливането на барабаните с китари ми се струва основна грешка - но стил :D Какво да се прави... За ревербите също...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло доста съм си поиграл и то съвсем на ниво детайли, но hed е прав. За този стил по принцип е характерно силни и сухи китари, както и сух глас. Ако намеря време ще направя и един такъв вариант да сравним. Иначе текущото е по-скоро поп-рок като стил на микса (което може би ми допада повече, но ще пробваме и с другия стил). Но за съжаление с яките китари се губи ефекта на излъсканите барабани обикновено...

Редактирано от tanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм експерт. Касата ми е ниска като ниво, за да мога да я преценя като звук. Снера ме тревожи като звук, мисля че му липсва малко атака. Реверба на Основният викал е може би повече!

 

Инак мога да кажа само ебати якото парче. С тоя изходен материал не може да не стане добре просто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, просто такъв тип парчета са първосигнални тупалки - тяхната цел е да зарибяват още с началния риф, да влизат тежко и енергично и са напомпани с много rms на изхода. Което от своя страна води до по-малка амплитуда в динамиката, но и по-суров звук, директно in your face :greenangel: Пък майсторлъка е хем да са силни китарите хем да не поглъщат всичко останало в парчето... Твоят микс е хубав, но е като за по-лека музика, с повече пластове, където тези излъскани вокали и барабани биха допринесли за цялостното по-фино звучене. Поне това е моето виждане. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласен. По принцип не си падам по подобен стил. Предпочитам нещо по-поп, в което може да се изявиш с блестящ микс. Ако намеря време ще подготвя вариант, по-характерен за стила (да не е като як риф с Фил Колинс саунд :greenangel: )

 

Може би ще ви е интересно да чуете и суров микс - балансиран е само като ниво, без EQ, FX, т.н. Ще прецените сами как е тракнато. Аз имам малко минорни забележки, които мога да споделя, ако представлява интерес.

http://mixperience.net/samples/walk_away_raw.mp3

Редактирано от tanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега слушах суровия микс и ми хареса, че звучи "дебело" и сурово -

нещо, което липсва на обработения вариант.

На обработения вариант му липсва low end- a.

Редактирано от antonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://mixperience.net/samples/walk_away5_16bit.wav

 

Ето по-характерен за стила микс, но искам да си поиграя още с китарите, за тва не го качвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре са си вокалите - слушам и на моно и на стерео - ок са!

Сега е по-добре - има повече lowend.

Мастерираш ли го някак? Ако да - пусни само микс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.