Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за китара


GuitarFan

Recommended Posts

Здравейте,

имам желание да се науча да свиря на китара. Целта ми не е да ставам професионалист, искам просто да свиря за удоволствие.Отделил съм около 120-130 лева, но може и по-евтина. От това което съм чел си харесах Акустичната китара като инструмент. След търсене в интернет намерих това. Само не знам дали има разлика м/у акустична и кънтри китара. Какво е мнението ви за тази китара, а също и за китарите Кремона, един съсед ми ги препоръча.

 

П.С. Като цяло искам да мога да свиря песните, които свири той.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма, баш акустична си е.

 

А Игор е изключителен и свири не само китарите, но и вокалите (ако ме разбираш)... т.е. не си се прицелил много ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, може да не са точно неговите песни, но имам предвид като стила на звучене. А тази китара как ви се струва? Прочетох, че няма първа струна и това ме притеснява. Ще мога ли да си намеря същия вид струна (предполагам няма само един вид) и да я сложа и настроя, за да звучи както трябва? Или ще трябва да я давам в някой музикален магазин?

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще можеш да си намериш струна.Във всеки музикален магазин ги продават,зависи къде си(защото където съм аз няма :D ).И в такъв случай си поръчваш от някой сайт - musicworld примерно..Но си купуваш целия комплект струни и ги сменяш ВСИЧКИТЕ :DА за настройването най-вероятно ще можеш,а ако не по-добре я дай на някой познат,който знае или помоли някой от форума (ако има такъв наблизо,разбира се)Едва ли ще има нужда от даване в музикален магазин :)

Редактирано от crionic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш някой приятел, който разбира повече, да дойде с теб, когато ти я доставят, за да я огледа, дали всичко и е наред.

Виж и това - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=88463

според мен си струва да дадеш още 20 лева над бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.