Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно поведението на Emg 81/85


Iv4ata_GuItaR

Recommended Posts

Значи проблема (или не е проблем незнам) е следния китарата е напълно намалена (и 3 те контроли) но когато усилвателя е включен и трагна да слагам жака има едно положение на жака някъде до половината влезнал при което китарата си свири и не се контролира от потенциометрите за vol/tone когато обаче влезе нормално както си трябва тези проблеми ги няма и всичко си е ок. С други китари (пасивни) това го няма а нямам друга активна за да сравня. Китарата е B.C.Rich Nj jr V deluxe ако някой е срещал този проблем нека пише. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а адаптерите ориджинално ли са сложени или са сменили ориджиналките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъ!??!!!!??!?!?! :greenangel::)

утре ще пробвам с моята убавица да видя какво ще стане

само дето моята нема тон контрол само волюми са

ама ще попробуйем и ще докладвам

 

иии сетих се я вземи смени батерията да не би да е е от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вкараш жака частично активния му край опира в минуса на батерията. Това не е нормално положение за жака и няма какво да те изненадва в поведението на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите с източник за напрежение в тях (батерия) задължително са със стерео букса!

Когато се вкара нормален моно жак в стерео букса се получава следното:

-2-те пластини за плуса на 2-та канала на стерео буксата се разминават.Едната е по къса от другата.Така при вкаран моно жак по късата пластина опита на масата на жака и затваря веригата.Един вид цялата тая система е ключе,което има за цел да не изтощава батерията при неизползване на китарата :greenangel:

Когато вкараш частично жака,неговата главичка опита на по-късата пласти за стереото.Там обаче имаш вързан минус на батерията.Не би трябвало да има проблем според мен.Защо не провериш кабела с който свириш или да пробваш с друг кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това обяснение звучи смислено

а ефекта/дефекта се появява и при моята катарка

значи е нормално

китарата звучи като да си извадил батерията

както се казва седи споко счупи гипса :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

Имам китара с активни EMG-та - 81 и 85 съответно. Стана ми интересно и направих теста с пъхнатият до половина жак. Резултата е, че не се чува нищо. Т.е. с пъхнат до половина жак китарата не подава сигнал към последващите devices след нея. Нито шум нито звук. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се занимавате с глупости? :girl_cray2:

При частично вкарване веригата на захранването преамп-маса се затваря през постояннотоковото входно съпротивление на това, дето е на другия край на кабела. В зависимост в какво е полу-включена китарата ще дава различен резултат. Запознатите могат да пресметнат при каква консумация на преампа и съпротивление от другата страна колко волта ще останат за да мъцка преампа на китарата.

 

Във всички случаи едно такова полу-включване не е желателно и при изправни букса и жак и малко внимание от страна на китариста няма да се случва никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blush: Аз така като изпробвах Dean модела на Ерик Петерсен не бях мушнал кабела докрай и го пускам през един Randall. Очаквах,че ще ми отнесе главата... не ... вместо размазващ драйв се получи доста приличен блусарски крънч :greenball: Въртях volume-и ,tone-ове , ама накрая се усетих че е от жака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.