Jump to content
Българският форум за музиканти

кратък гаден шум?


NessoR

Recommended Posts

ЕЛ китарджийте да кажат ... Иванеца ми прави мизерии... Вкл. е в лампово кубе например чиста китарка цъкам си и след малко някакво кратко и силно пукане все едно кабела прекъсва и има малко микрофонийка... кабела е фабричен и е екстра мога да ви кажа, освен това буксата си е екстра пробвано е и с други кабелаци... някой ми каза че може да е от адаптерите :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

постоянно ли прави това пукане през интервали или смао еднократно когати го включваш? възможно е пот-а да е сдал багажа :angry: или ключа за адаптерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ОТ превклювателиа е аз имам почти същия проблем :angry:

 

Пиши на кирилица! Форума си има вграден кирилизатор, който да ползваш когато пишеш мнения!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТ превклювателиа е аз имам почти същия проблем :angry:

 

Пиши на кирилица! Форума си има вграден кирилизатор, който да ползваш когато пишеш мнения!

ако е от превключвателя проблема ще го има само когато се работи с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТ превклювателиа е аз имам почти същия проблем :angry:

 

Пиши на кирилица! Форума си има вграден кирилизатор, който да ползваш когато пишеш мнения!

ако е от превключвателя проблема ще го има само когато се работи с него.

и как стигна до този извод? аз съм имал проблеми с окисляване на пластините на превключвателя и си пукаше ей така както си седеше китарата на стойката :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами прави си го когато поиска, не мога да хвана някаква зависимост ? :cheers: за 1-2 секунди някакво силно пукане и гаден силен остър звук ... обикновено става когато някой свири и се движи... ? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо си провери буксата - виж дали прави хубав контакт с главичката на жака. ако ти се струва нестабилно - огъни пластината навътре за да притиска по-силно :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че се сещам за какво говориш : както си свириш и по някое време забучи силен шум, който никой не знае от къде е. Съветът ми е да извикаш техник да ти провери ел-захранването - при мен често бие ток от всичко и вече съм привикнал, така да се каже, но поне с шумовете се оправих.

Давам ти примерна задача, а не радикално решение на проблема и внимавай да не се утрепеш - викни специалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЛ китарджийте да кажат ... Иванеца ми прави мизерии... Вкл. е в лампово кубе например чиста китарка цъкам си и след малко някакво кратко и силно пукане все едно кабела прекъсва и има малко микрофонийка... кабела е фабричен и е екстра мога да ви кажа, освен това буксата си е екстра пробвано е и с други кабелаци... някой ми каза че може да е от адаптерите ;)

Не съм чел детайлно всички мнения - само прегледах и до колкото виждам всички се насочвате към китарата.

 

Пробва ли с друго кубе? Възмо е да е от усилвателя. Аз свиря с един лампов усливател, който на два пъти ми прави подобни проблеми и след като си ги оправих всичко е наред. Единия път беше студена спойка в катодната верига на едната от предусилвателните лампи.

 

Ако още не си пробвал включи китарата в друг усилвател и виж дали прави същия проблем. Ако е от китарата би трябвало като поразмърдаш превключвателя, куплунга или потенциуметрите да се чуе нещо (ако е от тях). Много често подобни проблеми има и от най елементарни неща - провери кабелите си - някой не бобър контакт в кабела прави подобни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.