Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с нова китара


dobrev_s

Recommended Posts

Здравейте,имам нужда от малко помощ от патилите и препатилите.Разгледах форума доста обстойно но ненамерих други постове с моя проблем ако съм пропуснал предварително се извинявам.Та днес отидох и си купих нова китара LP копие тайландско изпълнение.Всичко беше хубаво докато не се прибрах и я включих а тя започна да бръмчи.Първоначално предположих че може би масата се губи някъде,защото като се допра до струните или където и да е на метал и тя утихва,но странното което ми направи впечатление е че като я вдигна във въздуха да не ми е в скута и тя затихва.Ще съм много благодарен ако някой ми даде съвет как да си реша проблема.Предварително благодаря!Забравих да спомена че имам и друга китара но при нея не се чува нищо.

Редактирано от dobrev_s
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да има в близост някакъв GSM, лаптоп, Wireless или нещо друго, което може да смущава? На мен едно СГ копие ми правеше подобни номера, оказа се, че му липсва екранировка, след като тя беше поставена, проблеми изчезнаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е незнам как да го кажа има лап тпо телефон усилвател булсат процесор и...но странното е че другата китара не се влияе а и сега е на стойката и няма проблем само като я взема в мен и на моменти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разгледай форума имаше тема как се екранира китара

 

и опитай да си поговориш с човека пуснал темата или някой от писалите там хора

 

та успех и оправия има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията и аз мисля че е до екранизация притеснява ме само че днес я купих и ако не се реши проблема няма да ми пруиемат рекламацията след това но мисля да рискувам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друго решение (може би най-правилното) да отидеш с китарата в магазина и да им обясниш проблема евентуално те да поемат екранирането й

 

а могат да направят една екранизация как става това :D - шегичка

 

от кой магазин си я купи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екранирането няма да спре въздействието на магнитните полета.

Позавърти се на пета с китарата и се услушвай дали брума ще изчезне. Вероятно ще стигнеш до извода, че с тези адаптери - толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Но отсраняма голяма част от паразитните шумове.

 

dobrev_s, все пак ако се чудиш какво да правиш може да отвориш отзад кутията с електрониката и да потвърдиш версията за липсваща екранировка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вече я отворих отзад с надеждата да се реши проблема с една маса но уви не се реши екранировка няма и най вероятно маса в магазина едва ли ще ми обърнат вним ание но имам познат който се занимава със слаботокови неща и ще видя дали ще ми помогне

а относно въртенето на пета не е нужно както я отдалеча от тялото ми и тя утихва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми обърни внимание на това, което се променя при отдалечаването от тялото ти. Вдигаш ли я, завърташ ли я, накланяш ли я, от усилвателя ли се отдалечава, в друг край на стаята ли, евентуално може да откриеш къде е проблема и все пак трябва да я екранираш и да оправиш масите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намали Gain-a и силата на Overdrive , ако усилвателят ти е евтин, а адаптрите не толкова добри , се получава така. Другия вариянт е да си купиш Noise Suppressor , примерно Boss NS-2 , ще ти свърши идеална работа или процесор който има Noise Gate, всякакъв шум бива отстранен мигновенно.

 

Не препоръчвам екраниране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема, обикновено, е много по-прост от колкото ни се иска...Скоро ходих при баба ми която живее в къща където контактите не са заземени.Посвирих малко и тогава се получи същият проблем.Къде ли не местих кубето, и нищо.Та, провери и за това, няма да боли. :offtopic-001:

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма проблем а и много вероятно е и в това проблема забелязах че като вкл. и изкл. уреди ми пукат колоните та..знае ли човек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.