Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Os-2 потенцометър?


Recommended Posts

Изпадна ми от бартер този ефект -

boss-os2-070215.jpg

,проблема е ,че "колор" пот-а накъсва и пука при въртене,в смисъл на моменти избива по-силен сигнал,но не може да се задържи така,иначе си работи като овърдрайв>дист.като не се пипа няма шумове.

Според мен е заминал и контакт спрей едва ли ще го оправи.

Другите пот-ове бачкат добре.

Може ли да се намери такъв потенциометър или най-добре на някой ако му се занимава в София да го ремонтира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осведомиха ме ,че няма потове с такива габарити тук и трябва да го почистя,ма с моите 2 леви ръце сложно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, исках да кажа все пак и своето мнение, макар че самия ефект е ужасен, все пак си заслужава. Та да си дойдем на темата, точно преди 2 дена ми донесоха точно този модел ефект да го модифицирам, и забелязах абсолютно същия проблем със един от потенциометрите - накъсва и подобни. Цялата работа беше че събират прах или нещо и това е проблема. Успях да го почистя със компресор и прахосмукачка и оттогава не е правил проблеми на човека след като му върнах модифицаран ефекта и оправен :) . Та така просто отвори ефекта и свали потенциометрите, те са на една отделна платка закрепена за тялото на ефекта, като имаш предвид да свалиш капачките на потенциопметрите и да развъртиш гайките също, сваляш шасити на потенциометрите и с прахосмукачка ги почистваш и това би трябвало да ти реши проблемчето :godbless: . Надявам се да съм дал полезна информация за теб и да ти е помогнала :) . Толкова от мен и всичко хубаво и успех ако ще го правиш ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го,отваряне>продухване и една пластинка леко я изкривих,че ми се стори че не допира както трябва,сега бачка без проблем.

@bghack,мерси,много си е хубав ефекта,поне през Маршъл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.