Jump to content
Българският форум за музиканти

светодиод/индикатор/ Clip


HackoBoy

Recommended Posts

ЗДР. честита баба марта първо

сега на моя въпрос и дано да има некои който да ми обясни и да ми сподели

скоро скоро преди седмица си закупих една бройка от този модел pro amp

който няма сега да слагам данните му като параметри

щото си ги има в сайта им :www.biema.com

сега сичко си е в нормата карам го за в момента само на една колона понеже

финансово немах възможност за чифт ама има едно нещо което не знам

когато засиля на макс от звуковата карта на компа при макс. мощ започва да мига единият диод на канала който е с интересното име CLIP

КАКВО индицира той

достигам максимална мощност

започва да криви/ на слух хич,хич,хич не усещам кривене /-тва един ми каза

и уж мощността му е 2 по 200 вата/8 ома но дали защото е само една колона и няма такова въсдействие на изхода когато е засилен на максимално и уреда показва променливо напрежение 40 волта което е = 200 W/8 ома

колоната е ОБЕРТОН s122 12 L pro - басов говорител

една седмица карах усилвателя на малка мощ за да може да се разработи понеже ухаеше още на лак )))) както компа ми ухаеше понеже беше нов ама после спря миризмата

за възпроизвейдането на най ниските към каква колона да наблегна

ще се купува друг усилвател който ще е за тази цел пак от същата марка но BF СЕРИЯТА но запитването ми е за басова колона

понеже съм фен на силният бас и когато слущам любимите си песни да усещам полаха на баса та с риск и панелите да тресат и сичко да дрънчи )))))

предимно black hip-hop techno dance и подобни жанрове кадето ниските са засилени смао едно условие щирочината на басовата колона требва да е 55 см. понеже нема как да минава през вратите и мястото толкова отпуска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧБМ и на теб!

Усилвателят излиза от работната точка и започва да отрязва от полупериода на сигнала. И най-малкото отрязване е клипване, но слухът не винаги чувства тази малка разлика (това е относително). :bravo: Гледай да не клипва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го усилвай от саунд картата. избери някакви ниво на кеото не клипва и усилвай от самия амп. случвало ми се е на едно стъпало да ми изгоря входа поради незнание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.