Jump to content
Българският форум за музиканти

Безплатни импулси от Redwirez!


KeRRANGKid

Recommended Posts

http://www.redwirez.com/free1960g12m25s.jsp

 

Loaded with four, well-traveled 25-watt Celestion G12M "Greenbacks"

17 industry standard mics, so explore countless tonal possibilities:

 

AKG C414B-ULS

Audix D6

Audix i5

Beyerdynamic M160

Coles 4038

Electrovoice RE20

Heil PR30

Neumann KM84

Neumann U47

Neumann U67

Neumann U87

Royer R121

Sennheiser MD409

Sennheiser MD421

Shure SM57

Shure SM7

TAB-Funkenwerk SM57

 

п.п. Пускам темата в този раздел, защото 1) е сред най-посещаваните. 2) Темата има пряко отношение към китарата.

Оставям на модераторската преценка да премести темата в по-подходящ раздел, ако това е необходимо. Благодаря :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не успях да ги подкарам тия импулси. Реших да пробвам комбинацията от подписа ти...инсталирах ампчето и kerif като VST плъгини, вкарах ги в рийпър и уж оправих сендовете и ресийвовете, ама явно толкова и съм ги оправил, защото звука явно не се обработва и все едно няма кабинет симулация. Ако някой има идея какво бъркам да свирка :P

 

P.S. И всъщност има ли нещо чак толкова революционно спрямо кабинет симулациите на Line 6 примерно? В смисъл дали си заслужава гърча да ги ръчкам :D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво всъщност е това ?

файлове, отразяващи това как оцветява звука даден кабинет (или стая - другата главна употреба на импулсите е в реверба) и използващи се за симулацията му :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. И всъщност има ли нещо чак толкова революционно спрямо кабинет симулациите на Line 6 примерно? В смисъл дали си заслужава гърча да ги ръчкам :)

 

Да. На съвсем друго ниво са impulse-ите, ако са добри, разбира се. Което не значи, че не можеш да изкарваш 6-цифрена сума с POD ако си Joey Sturgis, но все пак звучат по-истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да знае селешън 412 винтидж 30 импълси?

 

как се инсталират тея импулси?

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не успях да ги подкарам тия импулси. Реших да пробвам комбинацията от подписа ти...инсталирах ампчето и kerif като VST плъгини, вкарах ги в рийпър и уж оправих сендовете и ресийвовете, ама явно толкова и съм ги оправил, защото звука явно не се обработва и все едно няма кабинет симулация. Ако някой има идея какво бъркам да свирка :ok:

 

P.S. И всъщност има ли нещо чак толкова революционно спрямо кабинет симулациите на Line 6 примерно? В смисъл дали си заслужава гърча да ги ръчкам :thumbup:

 

Нема сенд и рисийв :) Просто записваш "гола" китара - само сигнала от адаптерите, и пускаш комбинацията от плъгини на трака с китарата. Трябва да бъдат в последователност Бустър (незадължително) -> Амп сим -> Кефир -> EQ и други необходимости. При Кефир mix-а е на 100%, gain както го искаш, и последната врътка, която е за дължината на "кривата" - поне на 30%.

И да, гърча си заслужава на 200%. Кабинетите на Line 6 са най-слабото място в технологията им като цяло, а и повечето разработчици на симулации по мои впечатления въобще най-много се дънят там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да допълня, че не е задължително да се ползват amp симулатори. Може да се вземе сигнала от fx send-а на усилвател (независимо дали е транзисторен или лампов, като при втория трябва да има вързан товар - говорител/load box). Схемата в този случай е:

 

1. Китара->вход на усилвател

2. FX Send->DI box->Mic Pre->Audio Interface или FX Send-> Instrument in на Mic Pre -> Audio Interface

3. На записаната сурова писта се слага като insert, а не като send, plugin предвиден да работи с импулси. Настройва се, така че да е 100% Wet и 0% Dry сигнал.

 

Настройването на звука може да стане, като всичко е навързано и на пистата с плъгините е пуснато monitor, а във FX Return-на на ампа може да се включи просто един кабел, колкото да не се чува говорителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и на двамата :rocker:

 

Значи грешката явно идва от там, че съм пропуснал частта с "виртуалния рак". Аз ги сложих на отделни тракове и се опитах да единия да праща на другия и оттам на изхода, но или не съм го направил свястно или този метод въобще не е възможен. Сега ще я мъча гадината, станаха ми интересни тия импулсчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз опитах така:

Poulin LeGion + Poulin LeCab http://www.kvraudio.com/get/4061.html + импулси ляво и дясно (Mesa Studio 22 1x12 + Plexi 4x12) и горе-долу стана нещо метълско. :rocker:

 

За спорта съм записал 30 сек. *блювоч, >цък< баса му дойде повечко,ама тепърва ще въртя копчета да видя какво ще излезе.То има 1000 варианта за настройки.Поне за първоначално впечатление на тези,които не са го ползвали,става.

 

 

Абе звук на аванта си е звук на аванта.

 

*песента не е блювоч,записът е.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поравих се с импулсите

и се обзаведах с още от линка

мерси

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо аз изобщо нямах предвид,че звукът на аванта е лош. ;)

Имах предвид "Щом е без пари,взимай" или "Авантата си е чиста печалба" (поне за такива като мен де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.