Jump to content
Българският форум за музиканти

VOX Vs. CryBaby


DaftFunk

Just pick one.  

75 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ето затова си говорим ( от Диджитек твърдят че е ултимейт експириънс ( Тру кепчър оф Джими'с саунд.. ала бала )

 

Hendrixmain.jpg

 

 

 

ей го и прословутия Винтидж Crying Tone na Electro Harmonix

 

crying2.jpg

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мдам, има един такъв момент, че се сравняват ябълки с круши.

 

Аз бих поставил срещу този Вокс V847 ( $99,99) моделът на Dunlop - Crybaby 535Q ( $109,99 ). Така попадаме в един и същи ценови диапзаон (GCB 95 е $59 все пак). Това са цени в US, да не си помислите, че тук може да се купят толкова евтино.

 

Та за въпросната разлика от $10 бих избрал Дънлопа (535Q), заради възможностите за настройване, гейна и тн. В същност вече съм го избрал и не съжалявам. Вярно е, че много ми повлия факта, че Satriani ползва този модел, но пробвах и други модели и този най-много ми допадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, има един такъв момент, че се сравняват ябълки с круши.

 

Аз бих поставил срещу този Вокс V847 ( $99,99) моделът на Dunlop - Crybaby 535Q ( $109,99 ). Така попадаме в един и същи ценови диапзаон (GCB 95 е $59 все пак). Това са цени в US, да не си помислите, че тук може да се купят толкова евтино.

 

Та за въпросната разлика от $10 бих избрал Дънлопа (535Q), заради възможностите за настройване, гейна и тн. В същност вече съм го избрал и не съжалявам. Вярно е, че много ми повлия факта, че Satriani ползва този модел, но пробвах и други модели и този най-много ми допадна.

мечти мечти.... GCB 95 за 50 долара ;-)

 

поне 100 ще ти излезе в нашенски магазин.. ако беше 50 долара немаше да си купя Proel a Cry Baby ... баси. Ти си гледал някви цени в нета от некви онлайн оказиони дето не слагат пътните и другите такси.. тоест мога да ти покажа официалния прайз лист на Dunlop да видиш Септември че е Май... май май....

Тъй че Плачи море жено за 50 долара е само блян. ( уви )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мечти мечти.... GCB 95 за 50 долара ;-)

 

поне 100 ще ти излезе в нашенски магазин.. ако беше 50 долара немаше да си купя Proel a Cry Baby ... баси. Ти си гледал някви цени в нета от некви онлайн оказиони дето не слагат пътните и другите такси.. тоест мога да ти покажа официалния прайз лист на Dunlop да видиш Септември че е Май... май май....

Тъй че Плачи море жено за 50 долара е само блян. ( уви )

А ако си го поръчаш от там ще ти излезе доста по-скъпо от 100 :unsure: Така че... колкото и да не харесвате високите цени в българските магазини, в някои случаи те са по-ниски, отколкото да си поръчате от чужбина. Но това е друга тематика.

 

Между другото, като сравняваме Вокс и Дънлоп, да не би някъде в България да се продава Вокс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мечти мечти.... GCB 95  за 50 долара ;-)

 

поне 100 ще ти излезе в нашенски магазин.. ако беше 50 долара немаше да си купя Proel a  Cry Baby ... баси. Ти си гледал някви цени в нета от некви онлайн оказиони дето не слагат пътните и другите такси.. тоест мога да ти покажа официалния прайз лист на Dunlop да видиш Септември че е Май... май май....

Тъй че Плачи море жено за 50 долара е само блян. ( уви )

А ако си го поръчаш от там ще ти излезе доста по-скъпо от 100 :unsure: Така че... колкото и да не харесвате високите цени в българските магазини, в някои случаи те са по-ниски, отколкото да си поръчате от чужбина. Но това е друга тематика.

 

Между другото, като сравняваме Вокс и Дънлоп, да не би някъде в България да се продава Вокс?

Ами у Фактор-а имаше ампс на Вокс преди... имаше едно прашясващо естествено// щото не се намери кой да даде 600 лева за 30 ватово лампово радио изпълняващо функциите на китарно комбо ;-))

Ама ефекти и въобще продукти на Вокс не съм мяркал да се продават докато едно Край Бейби Джими хендрикс модел се продава в магазина за 235 лева.

като прибавим и няколкоо камиончета за по над 150 долара на Digitech Фактор са вдигнали стандарта ахахахахах

Жалко че вече немат Marshalls аз бях от последните който си купиха Маршал от тях.

 

Истината е че сички ефекти който сум си земал после сравнявам и цените са същите у магазина тука.. тоест DOD-to го зех 80 кинта и после гледам в нета върви за по 40-50 долара... ам значи си продават на нормални цени.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе може да е глупаво и ограничено, но съм твърдо зад ползването на Плачещото Бебе и нищо друго, що се отнася до Уакане. B) :violin:

всъщност cry baby се превежда като "ревльо" :)

 

не е плачещо бебе... ако наистина звучеше така никой нямаше да си го купи гаранция B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, има един такъв момент, че се сравняват ябълки с круши.

 

Аз бих поставил срещу този Вокс V847 ( $99,99) моделът на Dunlop - Crybaby 535Q ( $109,99 ). Така попадаме в един и същи ценови диапзаон (GCB 95 е $59 все пак). Това са цени в US, да не си помислите, че тук може да се купят толкова евтино.

 

Та за въпросната разлика от $10 бих избрал Дънлопа (535Q), заради възможностите за настройване, гейна и тн. В същност вече съм го избрал и не съжалявам. Вярно е, че много ми повлия факта, че Satriani ползва този модел, но пробвах и други модели и този най-много ми допадна.

ето за тези два модела вече става да се прави сравнение

 

а за Електро хармоникса -

той е винтидж - от 70 те години - и е изключителна рядкост

не са му прави риишу - тоест не са въстановили производството на нови такива по старата схема

ако си намериш такъв например от Германия - очаквай да платиш поне 200 евро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, има един такъв момент, че се сравняват ябълки с круши.

 

Аз бих поставил срещу този Вокс V847 ( $99,99) моделът на Dunlop - Crybaby 535Q ( $109,99 ). Така попадаме в един и същи ценови диапзаон (GCB 95 е $59 все пак). Това са цени в US, да не си помислите, че тук може да се купят толкова евтино.

 

Та за въпросната разлика от $10 бих избрал Дънлопа (535Q), заради възможностите за настройване, гейна и тн. В същност вече съм го избрал и не съжалявам. Вярно е, че много ми повлия факта, че Satriani ползва този модел, но пробвах и други модели и този най-много ми допадна.

ето за тези два модела вече става да се прави сравнение

 

а за Електро хармоникса -

той е винтидж - от 70 те години - и е изключителна рядкост

не са му прави риишу - тоест не са въстановили производството на нови такива по старата схема

ако си намериш такъв например от Германия - очаквай да платиш поне 200 евро

Yeah! Tony

Скъпо и колекционерско занимание е да си падаш по Vintage камиончета и сякъв vintage stuff. Добре, че поне The Big Muff го reissue- ват все още.

 

 

:headbang: VIVA LA VINTGAGE ! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навремето продадох винтидж Биг Маф за 30 лв

МЪКА :wall:

ееех... you killed big muff.. mhm чак на мен ми е гадно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мога да намеря некъв сносен педал втора ръка за 80-100 лв.

;)

Пиши на кирилица! Форума си има вграден кирилизатор, който да ползваш докато пишеш мнения! Следващите ти мнения на латиница се трият!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moga li da nameria nekuv snosen pedal vtora ruka za 80-100lv

:P

Принципно можеш... Вече зависи кво конкретно те интересува... ( вид ефект, марка )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

аз съм горд притежател на vox v847 и смея да отбележа че в много отношения е по-добър от crybaby,но зависи какво се свири.ако свириш със стадо пчели около теб - too many gain , мноо иасни че crybaby - то щте свърши повече работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз свиря с Cry Baby Wylde,което пак е на Dunlop и определено го предпочитам и пред двата педала зададени в анкетата,не знам дали сравнението ми е подхдящо защото Wylde Wah-то е много по висок клас и от двата и съответно е доста по скъпо-198,80$

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.