Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на лаптоп за свирене лайв?


Fallenblood

Recommended Posts

дойде ред и ние да се облажим с лаптоп. идеята най-доброто на пазара да е в метро ме влудява, та ви моля за съвет. накратко, търси се лаптоп до 800-900 лв, който да се ползва основно за канцеларската работа (нет, скайп, мейл) и, с една външна саунд карта - свирене на живо (съответно е добре да има firewire); мисля си дали с един хубав аудио интерфейс няма да може да крепи звука на цялата банда. "яки" игри няма да се играят, но няма да има нищо по-лошо от това да сече заради гадна видеокарта. хард 250-300 гб ще стигнат, даже са много. гаранцията (поне 2 г.) е приоритет. някой има ли опит със закупуването на лаптоп, съответно фирми, гаранции, добри оферти? примерно е те това не изглежда зле, но, откак си купувах настолния преди има-няма 5 години, изобщо не съм следил компютърния пазар...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, надали аудио запи, па и многоканален, със сравнително високо качество, ще успее да спъне който и да е съвременен лаптоп. Виж ако вече искаш да правиш нещо realtime с него, играта загрубява :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох, пак са ми сменили името на темата :) кое съм казал, дето да навежда на мисълта за записи?

именно за живо свирене става въпрос - ако не друго, то поне синтезаторите да се свирят през него и да пуска барабани

и все пак въпросът беше изобщо за помощ в избора на читав лаптоп за обща употреба, така че всички съвети са добре дошли ;)

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретен лаптоп в този ценови клас няма да ти предложа, но заложи на здравина и надеждност. Нагледал съм се на окъртени и прегрели лаптопи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ си взимай лаптоп с процесор АМД. Те са САМО за канцеларска работа, в която половината от времето да минава в чакане да се зареди скайп. Гледай за ИНТЕЛ. Съжалявам, че не мога да ти предложа конкретен модел, но отдавна съм далеч от дървените топеци с боза и изпитвам отвращение като ги гледам поради лични причини.

 

От приятели: НЕ си взимай АСУС - били зле и лесни се чупели

ACER и те са слабинки. Ако намериш някой HP до 1000 лв. Видях един за 1100 с най-новия процесор Core i3 от интел ама е 13 инча. Една приятелка го взе и смело мога да кажа, че е по-бърз от предните ми настолни компове с бозицата.

 

Разходи се из техномаркет, технополис и там ги гледай на живо. Търси Интел процесор поне над 2.2 2.4 гхц и да е core duo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лаптоп в този ценови рейндж, свиренето на живо ще е ходене по мъките (лично мое мнение, не задължавам никого с него :) ). Моят настоящ е DELL на 2,4 гигахерца с core Duo, в момента, в който му се закачат по сериозни VSTта и се свали латенцията, като за свирене на живо, винаги може да очакваме проблеми (Пуканки, кофти перформанс и тн). Тези машини са направени за канцеларска работа, а не за свирене на живо. Това го казвам от гледната точка на пълен лаик по темата, просто от наблюдения върху няколкото лаптопа, които съм имал

 

Иначе за записи или някоя китарна симулация си върши работа, но никога не бих рискувал да изляза на гиг с нещо подобно. За тази цел, хората нормално използват MacBook Pro или в краен случай някое много сериозно ПС

 

П.С. Имал съм два Acer c AMD, това предполагам е възможно най лявата възможна комбинация. Успяваха да прегряват като не правят нищо,а като им загрее котлона, само дето не спираха :) . Единия направо го изхвърлих, след като се развали два пъти за 6 месеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка се дадоха 1300 лева и се взе toshiba satellite l650, въпреки че видяхме един по-слабичък, но адски здраво изглеждащ, 4 и половина часов, 17-инчов hp probook за към 1100 (направо се влюбих в него :) )

 

ще го видим как ще се представи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.