Jump to content
Българският форум за музиканти

Фламенко китара


Пепи

Recommended Posts

Здравейте, имам следните запитвания. Искам да си взема такава китара, но с адаптeр. Не знам дали продават готови или ще трябва да се сложи допълнително и ако е така КАК се слага? И от каде може да си намеря евентуално и 200-300 кинта дали ще ми стигнат. Надявам се да можете да ме насочите.

Поздрави :hysterical:

Редактирано от Пепи
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

опитай с Кремона - гр. Казанлък. Произвеждат китари предимно за износ, чудесно качество и електроника. Потърси интернет сайта им, там има инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали точно фламенко китара искаш? Те са с найлонови струни и адаптер не ги лови. Могат да са с пиезомикрофони.

Адаптерите са за метални струни, а с такива са уестърн китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам фламенко китара, защото свиря с пръсти, само че доста тихо на моменти и затова ми трябва нещо за усилване на звука. Мерси за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/c_381/Size_Cla...al_Guitars.html

 

Разгледай този сайт.Трябва ти акустична китара с найлонови струни и пиезо адаптер.После обаче ще ти трябва нещо в което да я включиш.Нещо като това. http://www.musicworld.bg/bg/c_469/Acoustic_Amps.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо, да не обърквате класическа с фламенко китара - има разлики между тях, макар и малки.

Фламенко китарите имат нещо като прозрачен пикгард, който предпазва дървото от почукванията, които правят фламенко китаристите.

Също така фабрично се произвеждат с по-нисък екшън, за да е по-лесно да се свирят завъртяните солажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо, да не обърквате класическа с фламенко китара - има разлики между тях, макар и малки.

Фламенко китарите имат нещо като прозрачен пикгард, който предпазва дървото от почукванията, които правят фламенко китаристите.

Също така фабрично се произвеждат с по-нисък екшън, за да е по-лесно да се свирят завъртяните солажи.

Плюс това са по-"плоски"... царгата е по-малка и съответно звука е по-плосък и звънлив с по-слаби баси... Нисък екшън както каза колегата дори "браздене" на струните...

Редактирано от aldebaran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В РФ продават адаптер за акустична китара. Адаптерът се закача посредата на резонаторната дупка и се затяга, а от него има кабел.

Ето това е: http://www.fender.com/products/search.php?partno=0992129000

Редактирано от bustard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.