Jump to content
Българският форум за музиканти

Покупка на Fender Stratocaster


Rising_Force

Recommended Posts

Хора, моля препоръчайте ми някакъв сравнително евтин по стандарта FENDER Stratocaster, който според вас може да се префасонира добре до Yngwie Malmsteen Stratocaster... ;);):unsure::unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - евтините Стратокастери са мексиканските (мейд ин Мексико), и честно казано не са за подценяване никак, можеш да попаднеш на бройки, които звучат дори по - добре от някои американски стандартни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - евтините Стратокастери са мексиканските (мейд ин Мексико), и честно казано не са за подценяване никак, можеш да попаднеш на бройки, които звучат дори по - добре от някои американски стандартни.

Тези Strat-ове в какви цени варират ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 900 и 1200 лева, според зависи... За 900 някой предлагаше Highway 1 във форума, нов, а те са американски, провери купувам продавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 900 и 1200 лева, според зависи... За 900 някой предлагаше Highway 1 във форума, нов, а те са американски, провери купувам продавам.

Много благодаря за насоката и съвета! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си маняк и наистина държиш на детайлите при 'префасонирането' ще трябва да отделиш доста време, нерви и средства :unsure: първо адаптерите....този модел на димарцио можеш да намериш в БГ, около 300-400 лв мисля че ще те оправят за тях ;)

второ - грифа на малмстеен е Scalloped, тоест с издълбани прагове. правил съм тази процедура на един скуаер страт - смея да твърдя че след доста нерви и много труд се получи точно това което трябваше. обаче е много трудоемко, защото трябва да се внимава много да не се повредят праговете :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си маняк и наистина държиш на детайлите при 'префасонирането' ще трябва да отделиш доста време, нерви и средства ;) първо адаптерите....този модел на димарцио можеш да намериш в БГ, около 300-400 лв мисля че ще те оправят за тях ;)

второ - грифа на малмстеен е Scalloped, тоест с издълбани прагове. правил съм тази процедура на един скуаер страт - смея да твърдя че след доста нерви и много труд се получи точно това което трябваше. обаче е много трудоемко, защото трябва да се внимава много да не се повредят праговете :unsure:

Абе, аз съм правил префасониране на един Squier Strat, с който съм все още - "Bogdan Stratocaster". Направил съм го със Scalloped Fretboard и електрониката съм я обработил ... Но сега докато свирех Интрото на Малмстийнската трилогия, сериозно се замислих да си взема един по-ефтин хубав Фендър и да си го направя ... Та затова съм пуснал тая тема ... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пълната инвестиция със ъпгрейдите ще ти възлезе около 1500 лева, най - добре да позлваш услуги на лютиер разбира се... Но идеални варианти няма.

 

И да си кажа де, макар че не е съвсем по темата, дори и да го направиш точно копие, звукът зависи от още много неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пълната инвестиция със ъпгрейдите ще ти възлезе около 1500 лева, най - добре да позлваш  услуги на лютиер разбира се... Но идеални варианти няма.

 

И да си кажа де, макар че не е съвсем по темата, дори и да го направиш точно копие, звукът зависи от още много неща...

Естествено, че зависи от много неща - като се почне от самата китара - адаптъри, плътност на дървото, електрониката и т.н. , та се свърши с Chain - ефекти, страшно скъпи Vintage Маршъли, DOD Preamp 250, Цифрови Echo Ефекти, Noise Gate, настройки на честотната характеристиката и прочие. :D

Но все пак аз не искам да изкарам 1 към 1 бленда и звук, защото все пак не искам да се превръщам в поредното копие стил "Елвис" :). Идеята ми е просто да си набарам добра китара с дълбок тон и дълбан гриф (без него не мога вече), с която да мога да развия собствените си Neo-Classical идеи. :D

Още веднъж благодаря за съветите. :):):)

Редактирано от Rising_Force
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пълната инвестиция със ъпгрейдите ще ти възлезе около 1500 лева, най - добре да позлваш  услуги на лютиер разбира се... Но идеални варианти няма.

 

И да си кажа де, макар че не е съвсем по темата, дори и да го направиш точно копие, звукът зависи от още много неща...

Естествено, че зависи от много неща - като се почне от самата китара - адаптъри, плътност на дървото, електрониката и т.н. , та се свърши с Chain - ефекти, страшно скъпи Vintage Маршъли, DOD Preamp 250, Цифрови Echo Ефекти, Noise Gate, настройки на честотната характеристиката и прочие. :)

Изтървал си най-важното, от което зависи - човека и начина му на свирене :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пълната инвестиция със ъпгрейдите ще ти възлезе около 1500 лева, най - добре да позлваш  услуги на лютиер разбира се... Но идеални варианти няма.

 

И да си кажа де, макар че не е съвсем по темата, дори и да го направиш точно копие, звукът зависи от още много неща...

Естествено, че зависи от много неща - като се почне от самата китара - адаптъри, плътност на дървото, електрониката и т.н. , та се свърши с Chain - ефекти, страшно скъпи Vintage Маршъли, DOD Preamp 250, Цифрови Echo Ефекти, Noise Gate, настройки на честотната характеристиката и прочие. :beer:

Изтървал си най-важното, от което зависи - човека и начина му на свирене ;)

Правилно. Наистина това е най-важното. ;):beer:

Е, що се отнася до мене бих казал, че начинът ми на свирене е доста инспириран от Ингвей. ;) :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.