Jump to content
Българският форум за музиканти

Слушалки към кубето и калъф за китарата.


LucaTurilli

Recommended Posts

Може ли да препоръчате някакви слушалки и да кажете цени за слушане от кубето. Просто имам съседи и роднини на които им пречи и си мисля да почна на слушалки да свиря, че иначе не може и хич няма да се развия като музикант без редовно :girl_witch: . Притеснява ме, че кабела не ми е перфектен и се получава едно силно бучене ако не прави добър контакт и дали е опасно през слушалки? В смисъл може ли да се чуе много силен шум опасен за слуха като минава през китарното ми комбо(кубе)?

GTX30 Behringer имам.

Предполагам е добре слушалки с висок честотен диапазон 16 херца до 16000 колкото е прага на човешкия слух.

Ако свирете на слушалки 20-30 минути примерно започва ли да дразни, че шума е много концентриран към ушите или с това се свиква, че се чудя да не ми дразни.

Едно 60 лева мога да отделя стига да знам, че ще са качествени и вече изпробвани слушалки.

 

Другия аксесоар, който ми трябва е калъф. Cort KX 5 е китарата. Най-обикновен калъф предполагам ще върши работа? Трябва да звънна във Фактор да видя дали имат и каква е цената на един обикновен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да препоръчате някакви слушалки и да кажете цени за слушане от кубето. Просто имам съседи и роднини на които им пречи и си мисля да почна на слушалки да свиря, че иначе не може и хич няма да се развия като музикант без редовно :girl_witch: . Притеснява ме, че кабела не ми е перфектен и се получава едно силно бучене ако не прави добър контакт и дали е опасно през слушалки? В смисъл може ли да се чуе много силен шум опасен за слуха като минава през китарното ми комбо(кубе)?

GTX30 Behringer имам.

Предполагам е добре слушалки с висок честотен диапазон 16 херца до 16000 колкото е прага на човешкия слух.

Ако свирете на слушалки 20-30 минути примерно започва ли да дразни, че шума е много концентриран към ушите или с това се свиква, че се чудя да не ми дразни.

Едно 60 лева мога да отделя стига да знам, че ще са качествени и вече изпробвани слушалки.

 

Другия аксесоар, който ми трябва е калъф. Cort KX 5 е китарата. Най-обикновен калъф предполагам ще върши работа? Трябва да звънна във Фактор да видя дали имат и каква е цената на един обикновен?

 

 

Според мене като си между няколко 100-200 ватови колони ;д слухът ти се трови повече..

и едва ли ще ти стане нещо от това че свириш на слушалки .. регулирай си звукът..

цената на калъф мога да ти кажа , горе долу е 35-40 лева.. най-обикновен определено (стаг) ;д

поне кат те видят по улиците няма да те бият за китарата :Д:Д

за слушалките вече не мога да ти помогна .. никаква идея нямам ..

калъфите съм ги зяпал в райз ен форс .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушането/свиренето на слушалки може да е опасно, както въобще силния шум. Не прекалявай и това е. Аз свиря през 90% от времето на слушлки и обикновенно усилвам много, но забелязах, че след 30-40 мин. започва да ми заглъхва дясното ухо (ползвам бекинг тракове). За това сега избягвам да усилвам много. :girl_witch:

 

Като марка мога да ти препоръчам да погледнеш слушалките на AKG. (Има ги в Динакорд. Днеска получих техен каталог и има един модел за 18 евра, което ще рече, че сигурно е най-ниския. Огледай моделите им).

Иначе, порови се из нета, има много инфо за слушалки. Даже и във форума е писано доста.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.