Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов предусилвател


ProjectHamsterdam

Recommended Posts

Имам ултра-vintage :) изцяло лампов усилвател Regent 30H. Като цяло крайното стъпало е много добро, използва 2 лампи EL34 и е вързано към 2х12 говорителя в собствена кутия.

 

Единственото нещо, което не харесвам е предусилвателят. Има вариант да прекъсна кабела от предусилвателя към крайното стъпало, да "инсталирам" един жак и да ръчкам направо към стъпалото или друг предусилвател или директно стомп боксове - звукът си заслужава, пробвал съм и е много добър, поне за моите нужди.

 

Както и да е, въпросът е ще му стане ли нещо на предусилвателя ако работи без да е включен към крайно стъпало? Или това беше за power amp без говорители... абе мътно ми е нещо, някой ако е спец по лампите да каже. :D

 

ПП: Не съм сигурен какви са лампите в предусилвателя, май има 1-2 ЕСС83 и 2-3 други/неизвестни за мен. :think: :P

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ултра-vintage :) изцяло лампов усилвател Regent 30H. Като цяло крайното стъпало е много добро, използва 2 лампи EL34 и е вързано към 2х12 говорителя в собствена кутия.

 

Единственото нещо, което не харесвам е предусилвателят. Има вариант да прекъсна кабела от предусилвателя към крайното стъпало, да "инсталирам" един жак и да ръчкам направо към стъпалото или друг предусилвател или директно стомп боксове - звукът си заслужава, пробвал съм и е много добър, поне за моите нужди.

 

Както и да е, въпросът е ще му стане ли нещо на предусилвателя ако работи без да е включен към крайно стъпало? Или това беше за power amp без говорители... абе мътно ми е нещо, някой ако е спец по лампите да каже. :)

 

ПП: Не съм сигурен какви са лампите в предусилвателя, май има 1-2 ЕСС83 и 2-3 други/неизвестни за мен. :think: :)

 

Благодаря предварително.

имам ъпргреиднат преамп за регент 30 само се сваля стария и монтирам новия

ако искаш мини да го чуеш ще останеш приятно изненадан :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и благодаря за бързите отговори. :)

 

Много бих, ама съм от Пловдив. :)

 

БТВ преампът има голяма нужда от ъпгрейд, защото тотално омазва звука. Трябва ми нещо, което да звучи добре с външен дист тип "Метал Зона" отпред. Сегашният преамп има ужасно много и режещи високи, които не могат да се скрият по никакъв начин - дори с EQ7 отпред. Освен това убива всякаква динамика и яде от гейна. :think:

 

metalhammer, можеш ли да ми издокараш един такъв и колко ще струва? Няма нужда от драйв, само един добър чист канал - да е благодатен за свирене с външни дистове. Е, не бих се разсърдил и на нещо тип "rectifier" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих сложил един сенд/ретърн преди фазовия сплитер, евентуално и мастер волюм пот. (ако има ООВ - сложи и презенс пот и ще си приятно очарован)

така е възможно да си ползваш само стъпалото (захранваш го в ретърн жака). след това може да се ъпгрейдв преампа или да се ползва друг - каквото ти душа иска ;-)

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и благодаря за бързите отговори. :P

 

Много бих, ама съм от Пловдив. :headbang:

 

БТВ преампът има голяма нужда от ъпгрейд, защото тотално омазва звука. Трябва ми нещо, което да звучи добре с външен дист тип "Метал Зона" отпред. Сегашният преамп има ужасно много и режещи високи, които не могат да се скрият по никакъв начин - дори с EQ7 отпред. Освен това убива всякаква динамика и яде от гейна. :think:

 

metalhammer, можеш ли да ми издокараш един такъв и колко ще струва? Няма нужда от драйв, само един добър чист канал - да е благодатен за свирене с външни дистове. Е, не бих се разсърдил и на нещо тип "rectifier" :headbang:

Преампа е точно дуал ректо и няма да ти трябва метал зона ако го имаш ма като си от филибето ко да напраим ся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих сложил един сенд/ретърн преди фазовия сплитер, евентуално и мастер волюм пот. (ако има ООВ - сложи и презенс пот и ще си приятно очарован)

така е възможно да си ползваш само стъпалото (захранваш го в ретърн жака). след това може да се ъпгрейдв преампа или да се ползва друг - каквото ти душа иска ;-)

посочения регент 30 краиния амп е долу на шаси , преампа е горе на отделна планка супер лесно е да се разка4и преампа и да се сложи едни жак за вход на на крайния амп а също и мастер волуме ако трябва

но е грехота да се свири с метал зоне в такъв хубав амп ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз всъщност нямам метъл зона - давам я за пример само, щото е класика. Ползвам различни камиончета на Digitech, AMT и...Behringer. Това обаче няма значение - ползвам ги най-вече за запис директно в компютъра.

 

Не бих отказал един хубав преамп с лампов драйв - просто мислех че е много трудно да се изработи. А пък Dual Recto - МмммММмммм!

 

Ако не е много скъп с удоволствие бих купил един такъв преамп, бих си го занесъл в Пловдив и така.. После лесно - ако може да го сложиш в отделна кутия и с един жак да се включва в крайното стъпало и няма проблеми. :P Знам че кутията сигурно е най-големия проблем де.

 

metalhammer, a сигурен ли си, че гейнът ще е достатъчен? Знам че ги майсториш, слушал съм по другите теми и звучат супер, но са по-скоро vintage драйвовете. Говорим за екстремен метъл, нали.

 

Ако го имаш готов този Dual Rectifier бих дошъл до София само за да го чуя. :green: Ако може да ми кажеш колко ще излезе да ми направиш един такъв евентуално? Ако ти се занимава. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готовият ДУАЛ РЕКТО е при мен, засега е прототип. Няма проблем да се чуе, цената не е ясна все още. Не е без пари, най-малкото защото чичо ви МЕТАЛХАМЪР година и нещо се мъчи с него :headbang:

 

едит: забравих да спомена, че гейна му не е блусарски :P И не е малко :headbang: Абе лоша работа е......

Редактирано от bobalan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли демо? :)

 

ПП: Цената ако е смущаваща може и на ПМ да ми я кажете. :) :)

не е толко смущаваща, просто не е измислена още. Ще се опитам да постна демо, какъв стил да свиря - рап, диско, рок, блус или метал на демото???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може гейн на макс и средите леко scooped. Целя се във Флорида дет метъл звука от средата на 90те. :) Жуженето на ректифайърите и т.н. романтика. Ехх....

 

Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал един от прототипите с мои лампи (JJ), звучеше страшно добре! Специално за гейн - имаше твърде много като за моя вкус :)

 

Очаквам с интерес дали ще има някакво развитие, защото обмислям да си поръчам един такъв. Кутията определено е един проблем, който освен всичко има и финансово изражение - т.е. никак не е евтино да се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.