Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с хард диска


peterko

Recommended Posts

Пичове, стана беля!!!

 

ИСТОРИЯТА

Имам Acer Aspire 5315 вече няколко години и преди няколко дни реших да си взема по голям хард че този с които е лаптоп-а е 120Гб само. взех 500Гб и започнах да пълня но харда беше ФАТ32 и не поддържа имидж файлове по големи от 4Гб. С 50Гб инфо на харда тръгнах да го преправям от ФАТ32 на НТФС. Програмата беше НОРДТЪН ПАРТИШЪН МЕДЖИК. пуснах го сутринта към 9ч да конвертира и някъде към 4ч следобяд даде грешка и спря (май-на половината ) та после не разпозна информацията на него. Пуснах да поправям грешки "има прекалено много грешки". интересното е че намери грешки и в Билд ин харда не само в УСБ харда ... тръгна да поправя, каза ми че трябва да рестартирам и до там...

ВСИЧКО СТАВА В ХР

Сложих големия хард и инасталирах 7-ца за да мога да правя нещо на тоя лаптоп...

Стария хард мина на USB

Проблема!!!

стария хард не се разпознава като устройство. Ако искам да буутна от него зарежда до някъде и замръзва още на логото на Windows XP

 

от разни партишън едитори (windows 7) го разпознават но пишат само "USB ONLINE, NOT INITIALIZED" и не го отварят. В Дивайс мениджър го разпознава като USB MASS STORAGE DEVICE но не и като хард драйв, в DEVICES & PRINTERS го има като икона но не ми дава да вляза в него "NOT INITIALIZED"

 

Ако някой има идея моля помогнете...

Всичко ми е в стария хард: проекти, документи, недовършени неща абе живота ми за последните 2 години е там ...

 

Скайпа ми е peter_stoqnov_stoqnov

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали съм прав,дори не е съвет,само казвам какво бих направил аз,щом ситуацията е стигнала до тук-преинсталация с формат на партишъна,в който ще се инсталира.Ако не се оправи-поне по-лошо няма да стане.Между другото има сума ти програми за възстановяване на информация от повредени носители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това забравих да кажа - най-близкото решение - Преинстал или препокриване на уиндоус

 

ама не !!! Замръзва и там на "INSPECTING YOUR CONFIGURATION "

 

С Hiren's Bootable CD същото поведение като и само с хард - Замръзва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Partition Magic - голяма боза и грешка от твоя страна да го ползваш. Имал съм проблеми с него лично, а съм чувал още безброй оплаквания!

За целта - Hiren's Boot CD (има десетки полезни туллс), където има Acronis Disk Director. Можеш да цепиш, лепиш, мърджваш, ресайзваш и какво ли още не по харда, без загуба на данни. Ползвам го постоянно, а аз това работя и няма никакви проблеми.

 

ЮСБ харда се инициализира от Disk Management (diskmgmt.msc). После трябва да е достъпен да си ръчкаш из него. Ето туториалче. :thumbs_up:

 

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.