Jump to content
Българският форум за музиканти

Две в едно


мегатон

Recommended Posts

Само предполагам, но си бил или си тамбурист. Има нещо в постановката ти и резнатат акитарка, което ме навява на тая мисъл.

Познах ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СкивА ли? Винаги познавам! :greenball:

 

Ама айде - да не :) цапаме темата.

 

Човека свири много сръчно - браво!

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Мегатон - екстра е! Интересното е че свириш втората част на Трилогията с дабълхенди. Едно време така беше модерно поради незнам каква причина - Ингви си суипва там на две струни и по принцип много рядко бута с две ръце по грифа - тук таме с перце. Както и да е - яко разсвирване! :)

 

@Fractal - Мисля че човека не е тамбурист - съдейки по дясната му ръка.

 

Ама де да знам хора разни - познавам един тамбурист който казваше, (за съжаление) че българската музика била голяма глупост и искаше да забрави всичко което го бяха учили в музикалното и се учеше да свири като китарист - гръцка музика.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: Благодаря за коментарите!С удоволствие свиря и народна музика,със сигурност развива техниката.Що се касае до дясната ръка постановката  не е като при тамбура със сигурност,въпреки че свиря тамбура и бузука,/за съжаление по-рядко/

 

Относно ''Трилогията,тукако ти направи впечатление/към ''Tozi''/темпото ми е по-бързо с около 10-15 единици от това на Малмстийн/не че ще правиме рекорди,така си реших/Затова го свирих с ''дъбъл хенд''то Малмстийн си е единствен.както и българската народна музика с тая разлика че не толкова известна,но да се надяваме за в бъдеще.... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно ''Трилогията,тукако ти направи впечатление/към ''Tozi''/темпото ми е по-бързо с около 10-15 единици от това на Малмстийн/не че ще правиме рекорди,така си реших/Затова го свирих с ''дъбъл хенд''то Малмстийн си е единствен.както и българската народна музика с тая разлика че не толкова известна,но да се надяваме за в бъдеще.... :godbless:

Темпото не би трябвало да е проблем при контролиран суип. Колкото за твърдението за българската народна музика - не си прав - известна е много и ще става още по-известна. Просто когато си гледаме в краката няма как да видим небето. Запиши някоя импровизация и с тамбурата - ще се радвам да чуя и видя. Право или ръченичка или каквото ти е на душа. Пък може и трилогията накрая - в ганкино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.