Jump to content
Българският форум за музиканти

Рак системи


KingdomX

Recommended Posts

няколко страници по нататък (около 8 - 10 ) има сниман рака на visiondann подробно обяснен от Tony най добре ако на някой му се рови да изкара препратка в темата или сам го разгледай :happy::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ъх... ами това риторичен въпрос ли е? Как подреждаш чашите във витрината?

 

Сериозно- ми тва са ефекти бре- всичко зависи от звука, който искаш да постигнеш. Разбира се има някои неписани правила- например да не включваш крайното стъпало преди предусилвателя :D Ако кажеш какво ТОЧНО те интересува като въпрос, може би ще получиш конкретен отговор :cheers:

ок ми интересува ме следното: аз имам две рак системи: Дигитеч студио С200 и Маршал 9000....та те са ми ясни как се подреждат след тях знам че трябва да има стъпало....а къде трябва да е главата (преди или след стъпалото(мисля че е преди))

 

 

 

 

ПП питам защото ме тнтересува какви са тези сички простотиики в една рак система на някои Главанак като Петручи :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице - нали ти обясних като взе маршала от мен - как да връзваш

преампа - в процесора - и ти трябва крайно стъпало накрая

например пак на маршал

никаква глава не ти е необходима

 

премп плюс крайно стъпало - или по правилно пауър амп = глава!!

днес един фенд се замисля дали да вземе главата Галиен Крюгер от мен

и ако бартера стане

той има крайно стъпало на Маршал - което ще продаде в такъв случай

изчакай ден -два за резултат

 

и между другото - имаш 2 рак модула - а не 2 рак системи

в момента я правиш!

като вземеш пауър ампа - тогава може да кажеш че имаш една рак система!

 

може да споделиш в форума как издухва Галиен Крюгер главата :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице - нали ти обясних като взе маршала от мен - как да връзваш

преампа - в процесора - и ти трябва крайно стъпало накрая

например пак на маршал

никаква глава не ти е необходима

 

премп плюс крайно стъпало - или по правилно пауър амп = глава!!

днес един фенд се замисля дали да вземе главата Галиен Крюгер от мен

и ако бартера стане

той има крайно стъпало на Маршал - което ще продаде в такъв случай

изчакай ден -два за резултат

 

и между другото - имаш 2 рак модула - а не 2 рак системи

в момента я правиш!

като вземеш пауър ампа - тогава може да кажеш че имаш една рак система!

 

може да споделиш в форума как издухва Галиен Крюгер главата :P

мерси Тони...тогава когато ми обясняваше явно не съм те разбрал както трябва.ся ми се изясни...а и за рак системите-изразил съм се неправилно :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
няколко страници по нататък (около 8 - 10 ) има сниман рака на visiondann подробно обяснен от Tony най добре ако на някой му се рови да изкара препратка в темата или сам го разгледай :cheers::cheers:

IMG_1201.JPG

 

Това е рака, за който Телериг спомена.

Но в интерес на истината е много неблагодарна инвестиция. Труден е за пренасяне и е много скъп.

Ина4е удоволствието от ползването му е невероятно. Когато го асемблирах напълно и завър6их саунд4ека - около 3 дни не се отделих от него и по4ти бях оглу6ал от свирене и кеф :cheers: Много колеги работят с по-малки по размер не6та и пак е гот. Ина4е за такова не6то трябва яка клубна работа и много децибел. Ако има пространство - тогава рака е незаменимо оръжие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващия ми въпрос е как се подрежда рак системата(смисъл компонентите и и как са свързани ваимно?)

Ей това ве4е е най-важния въпрос - как да навърже6 не6тата за да изкара6 максимум производителност и удобство за работа.

Има основни правила по принцип, но има и специфи4ни не6та, които зависят конкретно за даден рак-модул. Например - някои преампи работят страхотно през лууп кръга, а други се държат траги4но през съ6тия. Даже понякога резултата е много по-добър ако директно върже6 ефекта след преампа, отколкото да го зака4ат през луупа и т.н.

При използване на рак система се налага унификация на МИДИ управлението, т.е. с едно натискане на бутон/педал, да се сменят група програми в разли4ните модули. Там пък трябва добре да се запознае6 с МИДИ имплементациите на отделните модули и т.н.

Много от известните артисти ре6ават този проблем с къстъм педал-бордове, но ни е не сме от тях и се налага да използваме конвенционалните методи.

Пове4е няма да се задълбо4авам в темата. Ако не6то по-конкретно те интересува - питай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оправих проблема с линковете, 4е ня6то не вървяха. Не ми бил активиран Римоот аксеса до файлове от уеб пространството, та се наложи разговор с Фрий Сървърс, които ми хостват сайта. Благодаря на съфорумците, които ми напомниха за този проблем, та го ре6их своевременно...

 

Снимах и видеодемо, та 6те го пусна като го сваля от касетката ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rack-устройствата се наричaт така,когато са с размери 19" широчина и кратно на 1.75"(1U) височина.Това са възприети World Standard дименсии за Pro музикални технически продукти.В кутии с такива размери има достатъчно място за монтиране на по-сложни и "натоварени" аналогови(лампи/транзистори),и цифрово-аналогови схеми.Т.е. по принцип тези

устройства са с възможности за постигане на по-сериозни техн.показатели от по-маломерните съответстващи(т.н. "камиончета).

При "Процесорите" основната обработка на сигнала се извършва от микропроцесорни компоненти(чипове/интеграли).Има и малък брой аналогови елементи с предимно "обслужваща" функция(напр.: вх.;изх.;loop буфериране, DI трансформатори и др. подобни).Това позволява значително редуциране на размера и съответно,умалени експлоатационни варианти - т.н. "Педалера".(Това,разбира се,не изключва Rack-формата.Т.е "Процесор" може да имаме и с Rack размер).

Висококачествените микропроцесорни елементи за приложение в муз. устроиства са строго специализирани.Не могат да се използват в други области и затова производствените серии са малки(в сравнение напр. с чиповете за компютри,дом.аудио и др "ширпотреба"),което прави продукта сравнително скъп.Неспециализирани или нискоспециализирани(съответно - евтини)чипове с не толкова добри техн. и динамични показатели срещаме в "бюджетните Процесори".

Аналоговите елементи се използват все по-малко и в специализираната,и в потребителски насочената индустрия.Затова производството им е доста ограничено(особено на електронните лампи) и съответно - оскъпено.Но в Pro Audio бранша аналоговите схеми се използват със същата интензивност както и в зората на тяхното приложение.В съвременните условия,обаче те(аналоговите устройства) трябва да се конкурират със сериозните динамични показатели на дигиталните им събратя(не говорим за обработка на сигнала и "звучене",а за "чистота" и шум).Това означава - доста критично отношение към качеството на елементите,селектиране и напасване(по-често ръчно),което е = скъпо.

Затова висококачествените устройства са скъпички и по-често изискват по-голям обем(т.е Rack). Оттам идва и аналогията: Rack = Скъп.Прибавете и цената на "Табелата",и... здравей Мечта!

 

Заболя ме показалеца,да пиша.Затова ще изложа мнението си за последователността при "вързване" на Rack система друг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

QUOTE (Telerig @ Feb 28 2006, 12:34 PM)

няколко страници по нататък (около 8 - 10 ) има сниман рака на visiondann подробно обяснен от Tony най добре ако на някой му се рови да изкара препратка в темата или сам го разгледай   

 

 

 

 

Това е рака, за който Телериг спомена.

Но в интерес на истината е много неблагодарна инвестиция. Труден е за пренасяне и е много скъп.

Ина4е удоволствието от ползването му е невероятно. Когато го асемблирах напълно и завър6их саунд4ека - около 3 дни не се отделих от него и по4ти бях оглу6ал от свирене и кеф  Много колеги работят с по-малки по размер не6та и пак е гот. Ина4е за такова не6то трябва яка клубна работа и много децибел. Ако има пространство - тогава рака е незаменимо оръжие 

 

ех красота :inlove: :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някакви предложения откъде човек може да си поръча рак със съответния размер или има готови някакви стандартни....нека някой които си е правил или поръчвал да сподели цени варианти и.т.н. Знам че в Динакорд правят или има готови но съм чувал че е доста скъпо там. Ако има запознати със ситуацията нека да коментират. ;) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някакви предложения откъде човек може да си поръча рак със съответния размер или има готови някакви стандартни....нека някой които си е правил или поръчвал да сподели цени варианти и.т.н. Знам че в Динакорд правят или има готови но съм чувал че е доста скъпо там. Ако има запознати със ситуацията нека да коментират. :ph34r:  :hello:

И аз тъкмо това 6тях да ти казвам - ДИНАКОРД. Около 200-220 лв май 4ух (с твърди капаци отстрани). Но пи4а който ги правел - ги прави със оригинални 4асти и в размери които ти си пожелае6. Аз моя го взех готов от ДИНАКОРД - Варна и съм много доволен - мисля 4е дадох 160-180 лв ?! Не си спомням ве4е ... :) Но имай предвид, 4е за тая цена взех модел, който не е затворен с капаци, а така както го вижда6. Т.е. 220 лв. може да се окаже супер цена за изцяло затворен рак.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно и по моите изчисления толкова излиза 200-300лв за затворен, защото мен такъв ме интересува . :( Но все пак аз мисля умален вариант да си направя на твоя, който е за доста устройства... на мен ми трябва за 6 юнита някъде (два двойни и два единични), а гледам по цени в европа има и евтини пластмасови варианти примерно по 70-80 евро кейсове, мисля че има някакви такива варианти, въпроса е дали са изгодни спрямо динакорд. Но по важни са юнитите естествено. :headbang: А тунера не го бях виждал - нова придобивка ли е? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен - тоя от динакорд дето ги прави не е в час -

пробвай на томан . де - тия правят ефтини ракове мейд ин джьрмани

да си ги вкараш от германия ще ти излезне по ефтино

 

не е луд тоя дето яде зелника - а тия от жокер медия му правят достатьно порьчки

и тоя пич издува цените до безбожност - за немаркови неща!!

или по добре си порьчай скб от сащ

като плащаш да знаеш за какво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз точно затова отворих темата за цени, защото тук всеки прави ракове и кейсове в Динакорд и тоя там като държи монопола можа да си вдига цените колкото си иска. Сега в момента имам един немски каталог... цените в Германия на твърди рак-кейсове (пластмаса с алуминий май е като гледам доста масивни) са за 4, 6 и 8 юнита 70,80 и 90 евро и изглеждат супер, стойка за 12 юнита е 30 евро само - перфектна за студиа и за вкъщи. Твърди кейсове от дърво и плат за 6 и 8 юнита има по 40 и 50 евро затворени с капаци със всичко. А тия металните дето ги правят като в динакорд наистина са по скъпи 4 и 6 юнита са 140 и 150 евро, за повечебройки минават 200 наистина. :P Така че това е в Германия и предполагам важи за цяла Европа...в Щатите и по евтино да е с пътните пак ше се оскъпи сигурно.... :D Аз се замислям за пластмасово кейсче от Джърмани. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам ракове и ми се е налагало да се снабдявам от различни

места.Според мен много добър вариант са раковета произвеждани от IGS - Пловдив.Цената е около тази на Dynacord BG made,но ги намирам за по-старателно изработени.

Рак 8U ;45-48см дълбок;с двустранно закрепване(шини с гайки и от двете страни - трябва да се поръча,като опция);страните са покрити с тънка алуминиева ламарина;4 дръжки;капаци мин.4-5см дълбоки

- 320лв. (цената е отпреди около година).

 

Не съм никак доволен от пластмасовите ракове,независимо от производителя.

Не стават за тежки устройства(напр.amps) - огъват им се и се пречупват алуминиевите обръчи;дръжките им обикновено са ужасно неудобни;май нямам нито един пластмасов с несменена поне една закопчалка.А и цената им не е предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.