Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на комбо за китара


Recommended Posts

Супер е, но охлаждане си трябва и препоръчвам пасивно с вентилационен отвор.

Между другото си объркал поставянето на страничните дръжки.Завърти ги на 180 градуса.По-голямата изрязка е отгоре, така че като го носиш, да е удобно за ръката.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е, но охлаждане си трябва и препоръчвам пасивно с вентилационен отвор.

Между другото си объркал поставянето на страничните дръжки.Завърти ги на 180 градуса.По-голямата изрязка е отгоре, така че като го носиш, да е удобно за ръката.

 

Да,за охлаждане мисля ако лампите висят надолу нещо подобно на това:

 

Visit

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako усилвателя е MV3 висенето на лампите е много неудачно.

Платката е с много некачествен фолиран гетинакс,цоклите са

бакелитови и всички части адски ще се нагряват.

Лампите се слагат надолу ,ако изпълнението на усилвателя е върху шаси,

а карантията е под шасито.

Продават разни декоративни решетки.Изрязваш отвор отгоре на кубето

слагаш една черна решетка и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Няма ли развитие?

 

да,днес завърших шасито,изгубих цял ден в чакане в един цех да плазмено рязане.Фирмата където поръчах предния и задния панел искаха проект в CorelDRAW,а фирмата за рязане в AutoCAD 2000 което доста забави и обърка плановете.Също разглобих старото MV. Взех керамични цокли за лампите,които с трафовете ще висят отвън шасито.

 

Ето шасито досега

Visit

Visit

Visit

 

Търках ламарините с ъглошлайфа до блясък.Смятах грунд,но реших без грунд и боя ,която излишно ще се напича и мирише,казаха ми за някакъв преобразувател на ....някой си, който се нанася и един вид оксидира и потъмнява метала и го запечатва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по тази картинка:

104555492477685849912815320802olEk5AMs7Fsb1Cewjk2.JPG

 

Трябва да завъртиш 2те странични дръжки на 180 градуса.

 

 

ЕДИТ: Освен това не знам като са разположени толкова ниско дали няма да се измести центъра на тежестта и при носене на тази апаратура от 2ма човека тя да се стеми да се обърне с главата надолу. Виж, ако идеята е кубето да се носи обърнато, то тогава дръжките са си наред.

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,за съжаление,го забелязах,след като ги поставих,както и други хора,изхождах от това ,че на мен носенето ми е по-удобно като държа отдолу.Опасявам се,че при едно завъртане вече дръжката наистина ще дойде ниско и може да стане неустойчиво...освен ако двата говорителя не са значително по-тежки от шасито...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.