Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за свързване към миксер


sdj

Recommended Posts

здравейте,

попадна ми един миксер -най вероятно микрофонен но немога да разбера как да си включа кабелите.019899923.jpg

ето това е нарисувано до входовете.на SWизлизат 24волта и само на него като подам сигнал се чува нещо в мексера ама гадно .Пробвах да подам на SIG но ни става нищо.ПРи подовани на сигнал на SW се чува някакво реле да щтраква вътре и се чува първо един сигнал като камбана и след 2-3 сек се чува това което е на входа.Ако някой ме светне как да го ползвам ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е input, защото е отрязана картинката, и не се разбира точно.

Без да съм сигурен изцяло, това е балансиран вход за микрофон с бутон за включване. Освен това, по всяка вероятност при натискане и след съобщение - отпускане на бутона се задейства гонг генератор. Използва се в paging системи.

Използва се балансиран вход, защото обикновенно такива микрофони са на отдалечено от апаратурата място.

За да не се гадае, нека пусналия темата да даде повече снимки, с цел да се ориентираме за какво става въпрос, и да коментираме по-точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изход си е .

ето снимки 019942161.jpg

019942179.jpg

019942143.jpg

 

благодаря за инфото на Parni valiak.

това значи ли че мога да подам сигнал на двата пина-SIG?

А какво значи paging системи.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Paging система се използва за предаване на съобщения по кръг от озвучителни тела в определена зона - например коридори на болница, супермаркет, училище и т.н.

Конкретно за случая:

на крачета 1 и 3 се свързва бобинката на микрофона,

на 2 - масата на екранировката и корпуса на микрофона.

Между 4 и 5 се свързва бутон, с който се задейства микрофонния канал, в случая No.1. Бутонът се държи натиснат докато се говори в микрофона. При натискане ще се чуе известяващия сигнал, който може да е "камбанката", за която става въпрос в началния постинг. След завършване на съобщението се отпуска бутона и евентуално пак се чува "камбанката", но може и да не така.

Предполага се, че другите входове може да са линейни, но това може да се прочете от надписите под копчетата на потенциометрите. Друго предположение е, че може да има ducking на другите канали. Т.е. затихване на техния сигнал докато работи микрофонния канал.

Виждам, че има и структура за управление на комутация на зони за насочване на програмния материал.

Такава система има доста допълнителни устройства за пълно окомплектоване - усилватели, атенюатори, озвучителни тела, дистанционни управления...

Само за информация. Показания елемент от такава система не е от най-развитите варианти и има скромни възможности.

Не мисля, че е удачно да се използва за музикантски цели, освен с доработка и окомплектоване.

 

Направи фронтална снимка така, че да се виждат надписите. Същото и отзад. Важно е да могат да се четат всички надписи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.