Jump to content
Българският форум за музиканти

студио мик за вокал


bate_pe60

Recommended Posts

може и да има такава тема вече, но явно не съм я видял...някой може ли да ми препоръча марка и модел микрофон за студиен запис на вокали в стил pop/rap/dance....чух че за глас било хубаво да е лампов, но все още не знам кое и защо е така...мерси предварително! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ламповите са скъпи, така че вариант остава кондензаторен микрофон с широка диафрагма.

цените започват от около 200лв и за домашно студио стигат до 1500лв.

Нагоре са професионални микрофони, надолу пък не стават или ги няма.

 

Аз ползвам и продавам Nady SCM900 (минутка за реклама).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами, аз малко неграмотно постнах темата :)

питам за цената от 700-800лв, до 1000лв максимум...

знам че са по-скъпички по-добрите микове, но ако можете с постовете си да ми пускате и модел/марка/характеристики/цена/снимка :P

само колко нахално от моя страна , а ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти микрофони които лично съм чул и работил:

Първо ти препоръчвам този с който работя в момента:

AKG С3000В

http://www.americanmusical.com/item--i-AKG...-8--bd-akg.html

 

Вторият ползвам на работата:

Audio Technika AT4033CL

http://www.americanmusical.com/item--i-AUD...-m-05--o-0.html

 

Работил съм и с други но те са над 1000лв и затова не ти ги препоръчвам :virtuoz:

 

P.S. Разгледай и марката Studio Projects много добри неща за тази марка

се казаха от колегите във Форума а те разбират повярвай ми :cheers:

Аз лично от тази марка съ чул само В1 - моделът и ми хареса за парите :D

Разгледай им сайта:

http://www.studioprojects.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и preamp нямам. ако може и преамп да ми препоръчате за съответния мик ще е добре ;)

а някой дали знае на какви пари върви neumann u-87 у нас в БГ? че не можах да намеря ценова листа в нета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и preamp нямам. ако може и преамп да ми препоръчате за съответния мик ще е добре :)

а някой дали знае на какви пари върви neumann u-87 у нас в БГ? че не можах да намеря ценова листа в нета...

Малко височко се целиш - по щатски цени е около 2800-2900$. Все пак всеки микрофон си има "глас" и Ноймана не е задължително да ти харесва. Затова по-добре, ако смяташ да вкараш толкова пари в микрофон, като че ли е най-добре да си го чул, както се спомена и по-горе.

 

Иначе в Динакорд на 5-те кьошета в София има AKG C414, Neumann TLM - не мога да си спомня кой точно, май 103 - и двата бяха по около 1500 лв. Иди - пробвай - чуй и тогава се хвърляй...

 

Освен това както спомена колегата peshoy2k - преампа е много важен. Да бутнеш Нойман в Берингер пулт, не че не става, ама се губи донякъде ефекта от мик-а...А наистина добрите предусилватели също отиват над 1000 ойро. Просто добрите над 500$....

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам особено, но имам Studio Projects B1 и съм много доволен от резултатите.

 

Струва 100 $.

Редактирано от karapetkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай си един АТ4040, АТ3035, АKG C4000 за тез пари и не се занимавай с глупости. После събери пари за едно тюбпреампче и туй то филмчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.