Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптери и потове


Recommended Posts

А някой да е пробвал адаптерите, които а_panov препоръча, а именно тези на човекът, който е правил адаптери за Милин Камък и отишъл в Америка ? Понеже ми се струва като добър вариант. Да пробвам нещо по-неизвестно, но все пак искам да чуя ваше мнение. Та някой има ли опит с тях ? За тези става въпрос http://www.ilitchelectronics.com/pickups.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високите омове сами по себе си по-скоро пречат, отколкото помагат. Високото съпротивление говори за по-голям брой намотки, оттам по-висока индуктивност, която е предпоставка за получаване на по-високо изходно ниво на сигнала.

Високите омове, от своя страна, означават и по-високо изходно съпротивление на адаптера, което поставя изискване за по-високо входно съпротивление на усилвателя (ефекта). Индиректно се вдигат и изискванията към дължината н акабела и неговия капацитет.

С две думи всичко е навързано. Активните адаптери развързват успешно тази плетеница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
А някой може ли да даде обяснение какво печелим при разделяне на сингъл ?

 

 

По-звънлив тон, по-Стратокастърско звучене, на мен лично тази функция ми много полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко неща доста стряскат, когато човек реши да си смени адаптерите:

Високата цена, как ще звучат, дали си заслужава инвестицията, ще се подобри ли нещо в общата картинка.

Каквото и да се случи, ти ще имаш един безценен опит, който никой не може да ти даде.

За съжаление Кольо е прав, не могат да бъдат чути, преди да бъдат монтирани на съответната китара, след това свириш, слушаш, решаваш, преценяваш и продължаваш напред. Това е бирата, точна рецепта за съжаление няма.

Разгледай адресите по-долу, това са фирми които предлагат доста богат избор от евтини и сравнително добри адаптери, но преди да купиш направи си труда да разбереш и мнението на другите, говоря за хората от World Wide Web и специализираните сайтове с мнения и ревюта.

Guitar Fetish (вече беше споменат), Tоnerider, IronGear, Kent Amstrong

Разбира се има и Seymour Duncan, DiМarzio, Gibson, Bare Knuckle, Suhr както и много други, но не мисля, че 200 лв. ще са достатъчни, за да си купиш цял сет, да не кажа даже и бройка.

Вариантите пред теб са два:

А: Да пробваш наколко по-евтини сета на различни марки и да си извадиш сам изводите.

Б: Да пробваш по-скъпи модели, но за съжаление освен ентусиазъм, трябват и повечко пари и пак да си извадиш изводи.

Изборът е изцяло в твоите ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както много пъти беше писано тук в Форума Vintage V100 не е лоша китара за цената си.И аз лично се точа за една такава въпреки че съм любител и си свиркам у нас.Но по-напредналите тук единодушно споменаха едно-още като се купи трябва да и се сменят адаптерите.Уилкинсон били слаби като такива.

Аз съм разглеждал сайта на Илич и честно да си кажа човека прави хубави адаптери,още повече че има семпли на сайта кадето могат да се чуят и да се прецени.Наистина wades 200 лв за два хубави адаптера няма да ти стигнат ама пък и не мисля като Rezachka че не си струва да са по=скъпи от китарата.Това не е аргумент.Тази китара струва 180 паунда.Тогава какви адаптери заслужава?? Някакви от кофите ли?Моя съвет към Wades е - земи си един качествен и си сабери за друг също толкова хубав.Китарата ги заслужава.А адаптерите както знаеш хляб не ядат и вода не пият,а цената си им стои.Така че мисли разумно.Още повече че щом свириш пред хора на теб ти трябва качество не компромис защото адаптера ти е кажи речи половината китара.Иначе и Kolio i Ciril са прави от семпли не можеш да се ориентираш.Затова виж какво слагат хората и направи избор.Vintage не е Gibson но си приличат и си мисля че хубави адаптери за Gibson ще звучат добре на тази китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.