Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли 13.5" и 10.5" кожи


Recommended Posts

Човече такива кожи едва ли ще намериш някъде ,освен ако някой не ти ги направи :) .Сигурен ли си за размерите на 2-та тома :headbang: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаше ми се да им сложа и рзонаторни но аз кожи не мога да намеря пък за обрачи да не говорим.

Между другото обръчите им са без ринг,като ги сложиш стърчи само кожата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно искаш да кажеш корпус ,защото обръч и ринг е едно и също , ринга(обръча) служи за натягане на кожите .Така ,че найстина няма как да се помогне на тези томове ,освен ако някой не ти помогне с направата на кожи и рингове :headbang: ,както казах по-горе :) .Само да попитам ,ти измервал ли си ги или просто са ти казали размерите и ти си се доверил на думите им или там каквото е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да има го тоя проблем със стари аматита и май други подобни шитове от време оно...ако намериш кожи,обади,че аз искам за едно барабанче такова да си взема:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз така мисля....няма да се скъсат, а разстоянието което ще се образува между корпуса и кожата не е проблем (дори някои фирми го използват като ефект) проблемът е по скоро да паснат на обръча :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да разясня че като се сложи обрача около кожата се получава ринг,

при някои обрачи обаче няма ринг.

Пробвах да сложа 13" но не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

ми и аз имах подобен проблем с едно томче ама го развих, огънах го малко и си го направих по мярка ;) иначе съм почти убеден че няма да намериш, 'щото и аз търсих бая време преди да се реша да го направя т'ва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам, че има нестандартни "Амати"... :D За това, че има нестандартен размер на "Тактон" ("Трова") от 14'', който не е 371 мм, а е 378 мм. - знам, даже имам още у нас резонансна и бойна "Конранд" от онова време. :D Нито е 14'', нито е 15... Просто си е комунистическа изгъзица. Който е купил стария ми "Тактон" обаче няма да има проблеми. Дървенията е шлайфана до точните 14 инча... :rolleyes::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.