Jump to content
Българският форум за музиканти

Bigsby за лес пол


Recommended Posts

имам едно старо японско копие на лес пол (diamond е марката), което сега искам да поосвежа, че не съм го пипал от доста време. смятам да му сменя бриджа, превключвателя, потенциометри, букса и разни други козметични глезотийки. и докато си ровех в и-бей намерих това:

бигзби за около 100 лв

лично на мен много ми харесва как изглеждат лесполчетата с такава джаджа, но малко ме е шубе да поръчвам нелицензиран продукт, без да съм чул мнение за него.

така че - някой ползвал ли е такива неща и струва ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На късмет е в повечето случаи. Ниската цена винаги си има причина. Лицензираните тремола използват по-евтини сплави като най-често ползват същия дизайн на оригинала. Или ако нямат лиценз, променят дизайна и пак по-евтини сплави и материали.

 

А най-често с по-евтини материали, нещата просто не работят както трябва. В крайна сметка винаги можеш да го блокираш и пак да си имаш нормален бридж без тремоло. Но пък ако толкова искаш да го пробваш, едва ли някой може да те спре?

 

Все пак бих те посъветвал да спестиш за оригинално...

Редактирано от tednet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сърдечно те съветвам да си вземеш хубаво тремоло, защото евтините имитации не вършат почти никаква работа, имам чувството,че повечето се водят за тремоло,само защото дизайнът им е такъв, като функционалност са супер зле, по-добре за тези пари си намери 2ра ръка запазено оригинално тремоло,ще изскочи 100%.

Казвам ти ги тези неща, защото съм слагал 5-6 евтини тремоло системи и нито една не можа да да ме зарадва както по-хубавите. Разбира се, ти си решаваш, можеш да го сложиш и да не ти върши работа няма да ти развали китарата, но искаш съвет и даваме :cheers2:

 

Успех колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че няма да му развали китарата.

 

Ако вземе това (или което и да е) бигсби, трябва да разпробива китарата. После, като го махне - дупки. Да, ако реши да слага оригинално, дупките може да влязат в употреба. Ама дали размерите на оригинала са същите...

 

Чакай оригинално. Моя съвет повтаря този на горните двама постъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

B5 е за плоски топ-ове. Бигсбито за теб e B7 и не се и налагат нови дупки. Само старите от ТОМ-а ще трябва да закриеш, примерно с капачки за винтове.

 

Cheers,

Алекс

Редактирано от aam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

принципно не ми трябва тремоло, но просто ми харесва дизайна. но щом казвате, че не е добра идея да се ползва такова - ще си взема обикновен бридж. а за същия - ако не е оригинален, пречи ли му? според мен - не.

хрумна ми и друга идея - става ли да се сложи пиезо адаптер на бриджа на лес пол - както е при Parker p44? смятам - не, но винаги се намират гении със странни модификации

например:

Редактирано от Nice 2 Митю
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Виж в "Купувам/Продавам" - ето този съфорумец продава Bigsby за 100 лева и така като го гледам е оригинално:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...7&hl=bigsby

 

Успех.

Редактирано от rosso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.