Jump to content
Българският форум за музиканти

възможно ли е претоварване на някое от стъпалата в лампов усилвател ?


carnalsoul

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

^^^Този ефект има спиикър симулация, която не се изключва!Това не е буустър и не трябва да се ползва като такъв.

 

^^В този ред на мисли, не е ли по-лесно и по-евтино ампа да се смени с хай-гейн амп?

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: ЕЕЕЕЕЕЕЕ не ! Аз съм със същата китара и ефект (както и мис;ех в скоро време да си взема същия амп). :thumbs_up: Явно идеята не е много добра (обаче аз далеч не свиря само метъл). За това да питам (сори, че спамя). Според вас кое е по-добър вариянт (понеже аз нямам опит с лампов усилвател):

1. Crate V18 + здрав лампов здрайв (примерно съм се прецелил към Blackstar HT Dual), като гейна на амп е съвсем намален.

или

2. Или Crate V33 (който си е с 2 канала) +свестен буустър.

 

Още веднъж се извинявам за оф-а.

 

Crate V33 - бих избрал него, пред по-малкия винаги.

Blackstar HT Dual - също е много готин.

Най- добре е да пробваш на място с твоята китара, за да си сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси за коментарите , прочетох всичко което казахте внимателно , за разлика от някой хора които не са прочели моя пост по този начин . След като пуснах темата реших да се поразровя малко из интернет относно този амп , тъй като сам си стигнах до извода, къде е проблема , минути след като е пуснах .

 

Решението което на мен лично , най - много ми се понрави е да "скопя" преамп-а и да го направя абсолютен Clean канал .

 

Ето и схемата по която ще " режа " преампа -- > Схема

 

Другото което мога да направя е това което каза Baby Thomas , да bypass-на преамп-а и направо да подам сигнала на крайното стъпало , но така пък си затривам EQ-то на ампа .

 

Затова избирам първият вариант .

 

@Valserp прочетох и за Tube Rattle-а снощи из форумите и няколко човека са си сменили крайните лампи със други , при някой има успех при други не .

Редактирано от carnalsoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Предлагам по-разумно решение. Не пипай усилвателя, за да не стане беля. Направи само това, което е със зеления цвят. Така ще имаш линеен вход с тонконтрол и мастер, а чрез ключето можеш винаги да превлключиш в оригиналния вариант.

Може да стане и с контакти на жака или с други средства, така че да става автоматично, но това ще го решиш сам.

carnalsoul2.jpg

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително много благодаря ! :) Ще направя този мод възможно най-скоро ! И ще пиша по темата дали всичко е окей (:

 

Благодаря отново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ako ти звучи омазано, значи просто педалчето не пасва добре с драйва на усилвателя.

Това не е единствения пример за подобно несъвпадение - примерите са много, много усилватели не си пасват добре с много педалчета. Отделно, това, което по-горе ти казват Parni_valjak и останалите, също е вярно.

Не е изключено да се окаже, че с друг овердрайв/дисторшън ти харесва. Посъбери малко драйвове от приятели и пробвай, като за начало.

 

По въпроса за "претоварването" - възможно е, но ако изхода на педалчето е много висок. Ако понамалиш силата на звука(волюма) от педалчето до разумно ниво и пак те дразни, тогава не е от претоварване проблема.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.